Materiał Partnera
Outsourcing księgowo-rachunkowy coraz bardziej pożądany przez firmy

Outsourcing księgowo-rachunkowy coraz bardziej pożądany przez firmy

Obok outsourcingu informatycznego i bankowego najbardziej popularnym modelem zewnętrznej współpracy dwóch podmiotów jest outsourcing księgowo-rachunkowy. To on pozwala przedsiębiorcom na uzyskanie przewagi konkurencyjnej, dzięki skupieniu się na własnej działalności produkcyjnej/usługowej. Ważne jest jednak to, aby wybrać do stałej kooperacji nowoczesne, sprawdzone oraz wyspecjalizowane biuro rachunkowe. Tymi cechami wyróżnia się spółka BRIFIKS, która prowadzi między innymi księgi handlowe dla wielu klientów instytucjonalnych.

Coraz więcej firm w celu usprawnienia swojej płynności finansowej, a co za tym idzie swojej konkurencyjności oraz wiarygodności wśród kontrahentów, podejmuje stałą współpracę z biurami rachunkowymi na trzech polach: obsługi rachunkowo-księgowej, obsługi płacowo-kadrowej i w ramach doradztwa biznesowego.

Szeroko zakrojone usługi księgowe 

Przewagę na rynku outsourcingu rachunkowo-księgowego zdobywają najczęściej biura rachunkowe o bardzo szerokim zakresie usług. Tak jest właśnie w przypadku renomowanej spółki BRIFIKS, która jest w stanie obsługiwać różnego rodzaju podmioty (np. spółki jawne i cywilne osób fizycznych, spółki partnerskie czy osoby fizyczne) – najczęściej sposób prowadzenia ich spraw podatkowych jest uzależniony od prawnych uwarunkowań wyboru danej formy rozliczenia z Urzędem Skarbowym. Specjaliści z BRIFIKS są zatem doskonale przygotowani na terminowe prowadzenie ksiąg przychodów i rozchodów (KPiR), ryczałtu ewidencjonowanego, ksiąg handlowych, sporządzanie ewidencji środków trwałych, a także przygotowywanie sprawozdań finansowych czy rocznych rozliczeń działalności. Warto wiedzieć, że wszystkie działania są zawsze księgowane w nowoczesnych programach cyfrowych na nośnikach trwałych – bardzo ważnym obowiązkiem biur rachunkowych jest archiwizowanie niezbędnej dokumentacji.

Obsługa płacowo-kadrowa

Na outsourcing księgowo-rachunkowy składa się również obsługa płacowo-kadrowa. Jest ona szczególnie wykorzystywana przez firmy, ponieważ dzięki temu nie muszą one budować wyspecjalizowanych działów kadrowych wewnątrz swoich struktur. Pozwala to na generowanie oszczędności w związku z brakiem konieczności budowy/wynajmu większych powierzchni biurowych, zakupu sprzętów (tj. komputery, drukarki, skanery, programy komputerowe) czy inwestowania w kadry (wynagrodzenie, szkolenia itp.). To dlatego wiele przedsiębiorstw korzysta z obsługi płacowo-kadrowej spółki BRIFIKS, która zajmuje się w tym obszarze działań rozliczaniem PIT, sporządzaniem deklaracji ZUS, sporządzaniem list płac, prowadzeniem dokumentacji kadrowej i urlopowej, a także przygotowywaniem umów cywilnoprawnych (umów o pracę itp.).

Doradztwo biznesowe

Warto wiedzieć, że nowoczesny outsourcing rachunkowo-księgowy dotyczy również usług związanych z monitoringiem sytuacji podatkowej i finansowej danego podmiotu. Firmy współpracując ze specjalistami z takich spółek jak BRIFIKS mogą liczyć na złożone doradztwo podatkowe, które pomoże uszczelnić przepływ finansów na wszystkich szczeblach obrotu gospodarczego. Z doradztwa podatkowego i biznesowego korzysta dzisiaj większość firm dążących do zdobycia wysokiej pozycji rynkowej. Spółka BRIFIKS rozszerzyła dlatego zakres swoich działań o takie usługi jak zakładanie i rejestracja działalności gospodarczej, dokonywanie zgłoszeń aktualizacyjnych oraz identyfikacyjnych i administrowanie nieruchomościami.

Opracowanie:
Warszawa, Kościuszkowców 69
Kategorie
Warto przeczytać
Zasady prowadzenia księgi przychodów i rozchodów
Księga przychodów i rozchodów (KPiR) to narzędzie służące do tego, aby notować pieniądze firmy – zarówno te, które do niej wpływają, jak i te, które są wydawane. Z uwagi na dużą prostotę i przejrzystość KPiR to...
Dokumentacja cen transferowych - kogo dotyczą nowe obowiązki?
Nowe wytyczne dotyczące sporządzania dokumentacji cen transferowych zostały opublikowane we wrześniu 2014 roku przez Organizację Współpracy Gospodarczej i Rozwoju (OECD). Dwa lata później zaczęły obowiązywać w polskim...
Najważniejsze cechy dobrego biura rachunkowego
Biura rachunkowe są dziś bardzo popularne i oferują bogaty wybór usług w zakresie prowadzenia księgowości. Decydując się na skorzystanie z oferty biura rachunkowego, warto wiedzieć, czym wyróżnia się dobre biuro i na co...
Znajdź biura rachunkowe