Materiał Partnera
Optymalizacja podatkowa - spółka LTD

Optymalizacja podatkowa - spółka LTD

Jak założyć firmę w Anglii – to wie niejeden Polak, ale prawdziwym wyzwaniem jest inne pytanie, a brzmi ono: jak założyć firmę w Anglii po BREXICIE? Dla wielu wydaje się to wręcz niemożliwe. Okazuje się jednak, że z pomocą profesjonalnej firmy księgowo-prawnej można ominąć czyhające na obcokrajowców pułapki. Szczególnie opłacalne jest obecnie założenie spółki LTD, gdyż towarzyszy temu ochrona podatkowa.

Co to jest optymalizacja podatkowa?

To inaczej planowanie podatkowe mające na celu płacenie podatków w najniższej możliwej wysokości. Jest legalne, bezpieczne i różni się od uchylania się od opodatkowania, które jest nielegalne. Tutaj chodzi o wykorzystanie możliwości przewidzianych w prawie.

Optymalizacja podatkowa nie ma też (już) niczego wspólnego z tzw. rajem podatkowym, gdyż obecnie obowiązuje pakt OECD, dzięki któremu aparat skarbowy otrzymuje dane na temat rozliczeń podatkowych w różnych krajach, w tym w krajach niedawnego tzw. raju podatkowego.

Ochrona podatkowa poprzez założenie spółki LTD

Dobrym sposobem na ochronę podatkową jest rejestracja spółki LTD w Wielkiej Brytanii. Dlaczego akurat taki typ działalności jest korzystny? Otóż jest on zwolniony w UK z opodatkowania VAT, ale tylko wówczas, jeśli prowadzi się tę działalność poza granicami Unii Europejskiej i Wielkiej Brytanii. Opłaca się więc założyć firmę na Wyspach Brytyjskich i pracować jako freelancer poza ich granicami. Jest to przykład ochrony podatkowej. Aby jeszcze lepiej zoptymalizować firmę pod względem podatków należy zwrócić się do profesjonalnej kancelarii prawnej, która zabezpieczy między innymi majątek firmy przed zakusami bezprawnego działania aparatu urzędniczego.

Jeśli chcecie uwolnić się od problemów biurokratycznych i walki z polskimi oraz brytyjskimi urzędami, oszczędzając przy tym czas i energię, skorzystajcie z oferty dobrej kancelarii. Firma semperparatus.pl oferuje profesjonalną pomoc prawną i księgową obsługującą zakładanie firmy w Wielkiej Brytanii. Profesjonaliści doradzają jak założyć firmę w Anglii i jak ją prowadzić.

Brexit jako potencjalne zagrożenia dla firm zakładanych w Anglii

Ale czy w Anglii po BREXICIE opłaca się jeszcze zakładanie firm? Czy jedynym korzystnym rozwiązaniem jest założenie spółki LTD? Jeszcze do niedawna osoba przyjeżdżająca na Wyspy Brytyjskie wiedziała jak założyć firmę w Anglii i wiedziała, że jest to prostsze niż w Polsce. Bo jeszcze do niedawna panowała opinia, że założenie firmy w Wielkiej Brytanii jest bardzo intuicyjne. I że ogólnie wszystko tam sprzyja przedsiębiorcom. Jednak wraz z BREXITEM przyszła panika, że dobra passa może się skończyć. Specjaliści tłumaczą, że w związku z tym, że funt szterling uległ przecenie zmieniła się opłacalność polskich towarów na rynku brytyjskim. Również nowe cła, podatki i inne opłaty utrudnią obcokrajowcom dostęp do rynku brytyjskiego. Do tego trzeba się nastawić na kontrole na granicach. Zniknie też wiele innych udogodnień dla Polaków. Założenie firmy w UK na pewno nie będzie już takie intuicyjne.

Do tej pory najbardziej ucierpiały branże: chemiczna, spożywcza, maszynowa i meblarska. Jednak Polska nie będzie jedynym krajem, który ucierpi na BREXICIE, bo w jeszcze gorszej sytuacji znajdą się Niemcy, Holandia i Belgia.

Kategorie
Warto przeczytać
Profesjonalne biuro rachunkowe z Serocka
Outsourcingowe usługi księgowe, są dzisiaj wykorzystywane przez wiele podmiotów gospodarczych. Dzięki temu znacznie redukują one koszty związane z koniecznością budowania własnych działów kadrowo-płacowych i...
Najlepsze doradztwo księgowe i podatkowe
Zweryfikowanie każdego dokumentu dotyczącego działalności gospodarczej jest niezwykle ważne w kontekście prowadzenia jej zgodnie z obowiązującymi obecnie przepisami oraz normami. Niedostosowanie się do nich może...
Na czym polega ryczałt ewidencjonowany?
Ryczałt ewidencjonowany jest jedną z form rozliczania podatku dochodowego przez przedsiębiorców. Ryczałtem mogą rozliczać się z urzędem skarbowym tylko niektórzy przedsiębiorcy, a mianowicie ci, którzy prowadzą...
Kalkulatory
Znajdź biura rachunkowe