Materiał Partnera
Jakie usługi świadczą biura księgowe

Jakie usługi świadczą biura księgowe

Usługi biura księgowego mogą być prawdziwym wybawieniem dla firmy. Znalezienie odpowiedniej kancelarii księgowo-rachunkowej pozwala odetchnąć z ulgą. Jej źródłem jest uwolnienie od żmudnego i czasochłonnego rozliczania przedsiębiorstwa. Jeżeli widzisz, że coraz mniej pracujesz, a coraz częściej grzęźniesz w papierach, rozważ współpracę z zewnętrznym partnerem. Na jakie usługi możesz liczyć?

Jakie firmy korzystają z usług księgowych?

Usługi poszczególnych biur księgowych są najczęściej kierowane do firm o określonym profilu. Rozmiar, charakter i forma prawna przedsiębiorstwa warunkują jego potrzeby w zakresie księgowości. Dla kogo są kancelarie podatkowe?

Nasze biuro specjalizuje się w obsłudze małych i średnich firm – wyjaśnia przedstawiciel Kancelarii Księgowo-Podatkowej Abacus. – Najczęściej są one zbyt małe, aby zatrudniać etatowego księgowego, i za duże na to, aby właściciel obsługiwał rachunki samodzielnie. Dla takich podmiotów jesteśmy złotym środkiem.

Naturalnie, są także biura, które zajmują się księgowością naprawdę dużych przedsiębiorstw. Ponieważ jednak małe i średnie firmy stanowią 99% wszystkich podmiotów rynku w Polsce, skupimy się na nich. Na co mogą liczyć firmy, które decydują się na zewnętrzną obsługę księgowości? Zajrzyjmy do tego, co oferuje dobre biuro rachunkowe.

Zakres usług biura księgowego

Bazowymi usługami każdego biura rachunkowego są takie czynności, jak:

  • prowadzenie ksiąg handlowych,
  • prowadzenie ksiąg przychodów i rozchodów,
  • prowadzenie ryczałtu ewidencjonowanego,
  • obsługa kadrowo-płacowa,
  • rozliczanie VAT,
  • roczne rozliczenia PIT.

Z myślą właśnie o tych sprawach kierujemy się do biura rachunkowego. Nie są to jednak jedyne usługi, na które możemy liczyć. Dobre biuro rachunkowe bierze na siebie cały ciężar obsługi księgowej – nie tylko prace rachunkowe. Po jego stronie leży kontakt z urzędami, o ile udzielimy odpowiednich pełnomocnictw. Kancelaria podatkowa sama odbiera od nas dokumenty lub dostarcza je do naszej siedziby. Ponadto zajmuje się ich tworzeniem, obiegiem, porządkowaniem i przechowywaniem, a w razie kontroli udostępnia je państwowym organom skarbowym. Biuro rachunkowe wykonuje także przelewy do kontrahentów i pracowników, przygotowuje i rozlicza umowy z nimi, nadaje pocztę związaną z finansami firmy, a na koniec roku wykonuje rozliczenie.

Biuro rachunkowe zdejmuje z nas całe obciążenie związane z prowadzeniem księgowości firmy, niweluje ryzyko kosztownych błędów i pozwala poświęcić czas na efektywną działalność. Czego chcieć więcej?

Podziel się

Kategorie
Warto przeczytać
Jak napisać biznesplan?
Sam pomysł na biznes nie wystarczy do założenia własnej firmy. Niezbędny jest biznesplan, który pozwoli wskazać cele i sposób działania. To swego rodzaju prognoza dla firmy. Nie tylko pomoże określić, czy biznes jest...
Jak wybrać biuro rachunkowe dla firmy?
Małe i średnie firmy, które nie posiadają własnego działu księgowego, często korzystają z usług zewnętrznych biur rachunkowych, którym powierzają swoją dokumentację finansową. O sukcesie wzajemnej współpracy decyduje...
Terminy wystawiania faktur – najważniejsze informacje
Zgodnie z przepisami obowiązującymi od 1 stycznia 2014 roku istnieje kilka terminów wystawiania faktur. Co więcej, możliwe jest także wystawienie dokumentu jeszcze przed dokonaniem dostawy. O czym więc powinien pamiętać...
Znajdź biura rachunkowe