Materiał Partnera
Jak wygląda zdalna współpraca z biurem rachunkowym?

Jak wygląda zdalna współpraca z biurem rachunkowym?

Kompleksowa obsługa księgowa jest idealnym rozwiązaniem dla dużych, jak i rozwijających się przedsiębiorstw. Dzięki usługom biura rachunkowego można zaoszczędzić mnóstwo czasu, pieniędzy oraz zbędnego stresu. Wiele firm nie może jednak pozwolić sobie na aranżację własnego biura lub bezpośrednie kontakty ze specjalistą od księgowości. W takim przypadku idealna okazuje się zdalna współpraca z biurem rachunkowym. Sprawdźmy, jak wygląda taka opcja.

Przebieg zdalnej współpracy z biurem rachunkowym

Biura rachunkowe, które proponują swoje usługi drogą zdalną, działają za pośrednictwem specjalnych systemów rachunkowości internetowej. Zadaniem przedsiębiorcy jest jedynie wybór odpowiedniej usługi i wprowadzenie wymaganych danych księgowych. Opłaty również dokonywane są drogą internetową. Kolejnym, ważnym aspektem zdalnej współpracy są dokumenty.

Specjaliści z biura rachunkowego Super Księgi wyjaśniają: Przesył dokumentacji między stronami odbywa się drogą pocztową, kurierem lub przez Internet. Klient otrzymuje skany i zdjęcia bezpośrednio po ich wysłaniu, dzięki czemu w firmie nie ma żadnych, zbędnych przestojów. Dzięki takiemu rozwiązaniu również dotrzymanie terminów dla Urzędu Skarbowego nie jest problemem.

Przedsiębiorca może prowadzić dokumentację internetową samodzielnie, jednak korzystniejsze jest zlecenie tego zadania wybranemu księgowemu, który zostaje przypisany klientowi na stałe. Specjalista nie tylko zajmuje się księgowością, ale również udziela porad i służy pomocą.

Jakie są zalety zdalnej współpracy z biurem rachunkowym?

Korzystanie ze zdalnej księgowości ma wiele korzyści, a jedną z najważniejszych jest oszczędność czasu. Przedsiębiorca może zlecać dane usługi w dowolnym momencie i miejscu, również w domu. Zdalne biura rachunkowe mogą prowadzić całą księgowość, co okazuje się bardzo czasochłonne i dość skomplikowane.

Zdalne usługi księgowe są idealnym rozwiązaniem dla firm, które nie chcą lub nie mogą korzystać z okolicznych biur. Podczas współpracy internetowej nie ma znaczenia, gdzie jest zlokalizowane biuro. Również dokumenty firmowe mogą być wysłane nawet na drugi koniec kraju.

Kolejną zaletą usług zdalnych są oszczędności finansowe. Przedsiębiorca nie musi aranżować pomieszczenia biurowego w firmie, a także zatrudniać nowych pracowników. 

Zdalne usługi biur rachunkowych ceni się szczególnie dziś, w dobie pandemii koronawirusa. Ogromny nacisk kładzie się na ograniczanie bezpośrednich kontaktów, dlatego kontakt internetowy jest strzałem w dziesiątkę.

Kategorie
Warto przeczytać
Zeznania roczne. Wszystko, co należy wiedzieć o PIT
Podatek PIT jest przedmiotem nieustających debat indywidualnych, jak i publicznych. Dzieje się tak, dlatego że PIT – podatek dochodowy od osób indywidualnych – płaci większość Polaków. PIT zalicza się do grupy podatków...
Jednolity Dokument Administracyjny SAD - co to takiego?
Międzynarodowy transport towarów to z perspektywy wzrostu gospodarczego jeden z najważniejszych procesów. Przewiezienie produktów przez granicę zawsze wiązało się jednak z wieloma trudnościami natury formalnej – ilość...
Zalety i wady programów lojalnościowych
Programy lojalnościowe to podstawowa forma nawiązania relacji z klientem. Sklepy – zarówno internetowe, jak i stacjonarne – bardzo chętnie sięgają po tego typu formę budowania więzi, by przytrzymać klientów, ale...
Kalkulatory
Znajdź biura rachunkowe