Materiał Partnera
Jak wybrać doradcę podatkowego

Jak wybrać doradcę podatkowego

Wybór doradcy podatkowego nie jest prosty, ponieważ jesteśmy otoczeni różnymi biurami rachunkowymi na co dzień i ciężko nam ocenić, kto będzie rzeczywiście wart naszego zaufania. Wiele firm posiada w swojej ofercie samo doradztwo podatkowe, bez konieczności korzystania z dodatkowych usług księgowości. Sprawdź, po czym poznać profesjonalnego doradcę podatkowego i jak wybrać odpowiednie biuro rachunkowe.

Doświadczenie

Na rynku możemy znaleźć wiele firm, takich jak np. Anmir Usługi Rachunkowo Księgowe Anna Mirgos, które w swojej ofercie posiadają doradztwo podatkowe. Powinniśmy jednak szukać tych firm, które posiadają doświadczenie. Pamiętajmy o tym, że nie spotkamy na rynku funkcjonujących biur od lat trzydziestu czy czterdziestu, ponieważ takich najzwyczajniej w świecie nie ma. Zawód ten został uznany dopiero w roku 1997, więc jest to po prostu niemożliwe. Kilkuletnie, bądź kilkunastoletnie mogą nas już jak najbardziej zainteresować.

Opinie oraz recenzje

Z pewnością oprócz doświadczenia, równie ważne są także opinie o danej firmie. Z ich znalezieniem nie powinniśmy mieć żadnego problemu, wystarczy skorzystać z internetu. Jakąś wskazówką będzie także strona internetowa doradcy. Powinien się na niej znaleźć pełen zakres usług firmy oraz cennik, choć najczęściej jest ustalany indywidualnie. Mimo wszystko, jeżeli są ceny podane, na pewno warto zwrócić na nie uwagę. Możemy także popytać znajomych, czy są w stanie polecić nam jakieś biuro oraz czy korzystali kiedykolwiek z takich usług. Jeśli tak, będziemy wiedzieć z jakiej firmy usług powinniśmy skorzystać bądź z jakiej powinniśmy zrezygnować.

Uprawnienia

Chcąc podjąć współpracę z doradcą podatkowym, powinniśmy się upewnić, że posiada on wpis do Krajowej Izby Doradców Podatkowych. Weryfikacja pod tym kątem jest niezwykle prosta - wystarczy wpisać nazwisko danego doradcy w wyszukiwarce na stronie KIDP. Jeżeli system nie znajdzie takiego nazwiska na liście, będziemy wiedzieć, że osoba ta jest niekompetentna i nie posiada wszystkich niezbędnych do wykonywania tego zawodu uprawnień.

Zakres usług

Zanim zwrócisz się o pomoc jakieś biura, powinieneś się upewnić, że zatrudnia ono samych ekspertów, którzy są wyspecjalizowani w danym zakresie usług. Ma to szczególne znaczenie wtedy, gdy profil twojej działalności odbiega od najpopularniejszych form firm. W praktyce oznacza to, że jeżeli przykładowo prowadzisz działalność międzynarodową, musisz szukać doradcy, który ma doświadczenie w takiej obsłudze klientów oraz będzie pewnie i swobodnie poruszał się w tej dziedzinie, a nie tylko udawał, że coś o tym wie, bo to często się zdarza.

Opracowanie:
Kategorie
Warto przeczytać
Zalety korzystania z usług biura rachunkowego
Umiejętność prowadzenia księgowości we własnej firmie jest bardzo przydatna, ale nie każdy ją posiada. W takiej sytuacji warto skorzystać z usług biura rachunkowego, które świadczy profesjonalne usługi w tym zakresie....
Optymalizacja podatkowa - spółka LTD
Jak założyć firmę w Anglii – to wie niejeden Polak, ale prawdziwym wyzwaniem jest inne pytanie, a brzmi ono: jak założyć firmę w Anglii po BREXICIE? Dla wielu wydaje się to wręcz niemożliwe. Okazuje się jednak, że z...
Co sprawdzają banki przed udzieleniem kredytu?
Banki oferują wiele różnych kredytów i pożyczek, ale nie są instytucją charytatywną, która udzieli nam wsparcia, tylko firmą, która na pożyczaniu pieniędzy zarabia. Dlatego każdy bank sprawdza przychodzących do niego...
Kalkulatory
Znajdź biura rachunkowe