Materiał Partnera
Jak wybrać doradcę podatkowego

Jak wybrać doradcę podatkowego

Wybór doradcy podatkowego nie jest prosty, ponieważ jesteśmy otoczeni różnymi biurami rachunkowymi na co dzień i ciężko nam ocenić, kto będzie rzeczywiście wart naszego zaufania. Wiele firm posiada w swojej ofercie samo doradztwo podatkowe, bez konieczności korzystania z dodatkowych usług księgowości. Sprawdź, po czym poznać profesjonalnego doradcę podatkowego i jak wybrać odpowiednie biuro rachunkowe.

Doświadczenie

Na rynku możemy znaleźć wiele firm, takich jak np. Anmir Usługi Rachunkowo Księgowe Anna Mirgos, które w swojej ofercie posiadają doradztwo podatkowe. Powinniśmy jednak szukać tych firm, które posiadają doświadczenie. Pamiętajmy o tym, że nie spotkamy na rynku funkcjonujących biur od lat trzydziestu czy czterdziestu, ponieważ takich najzwyczajniej w świecie nie ma. Zawód ten został uznany dopiero w roku 1997, więc jest to po prostu niemożliwe. Kilkuletnie, bądź kilkunastoletnie mogą nas już jak najbardziej zainteresować.

Opinie oraz recenzje

Z pewnością oprócz doświadczenia, równie ważne są także opinie o danej firmie. Z ich znalezieniem nie powinniśmy mieć żadnego problemu, wystarczy skorzystać z internetu. Jakąś wskazówką będzie także strona internetowa doradcy. Powinien się na niej znaleźć pełen zakres usług firmy oraz cennik, choć najczęściej jest ustalany indywidualnie. Mimo wszystko, jeżeli są ceny podane, na pewno warto zwrócić na nie uwagę. Możemy także popytać znajomych, czy są w stanie polecić nam jakieś biuro oraz czy korzystali kiedykolwiek z takich usług. Jeśli tak, będziemy wiedzieć z jakiej firmy usług powinniśmy skorzystać bądź z jakiej powinniśmy zrezygnować.

Uprawnienia

Chcąc podjąć współpracę z doradcą podatkowym, powinniśmy się upewnić, że posiada on wpis do Krajowej Izby Doradców Podatkowych. Weryfikacja pod tym kątem jest niezwykle prosta - wystarczy wpisać nazwisko danego doradcy w wyszukiwarce na stronie KIDP. Jeżeli system nie znajdzie takiego nazwiska na liście, będziemy wiedzieć, że osoba ta jest niekompetentna i nie posiada wszystkich niezbędnych do wykonywania tego zawodu uprawnień.

Zakres usług

Zanim zwrócisz się o pomoc jakieś biura, powinieneś się upewnić, że zatrudnia ono samych ekspertów, którzy są wyspecjalizowani w danym zakresie usług. Ma to szczególne znaczenie wtedy, gdy profil twojej działalności odbiega od najpopularniejszych form firm. W praktyce oznacza to, że jeżeli przykładowo prowadzisz działalność międzynarodową, musisz szukać doradcy, który ma doświadczenie w takiej obsłudze klientów oraz będzie pewnie i swobodnie poruszał się w tej dziedzinie, a nie tylko udawał, że coś o tym wie, bo to często się zdarza.

Opracowanie:
Kategorie
Warto przeczytać
Progi podatkowe i kwota wolna od podatku w 2018 roku
System podatkowy w Polsce opiera się na tak zwanej progresji podatkowej. W ustawie są zapisane konkretne progi, istnieje również zapis o kwocie wolnej od podatku. Ten system jest dla ciebie zbyt skomplikowany?...
Jak sfinansować zakup mieszkania?
Rynek nieruchomości jest w ciągłym rozwoju. Każdego roku deweloperzy sprzedają coraz więcej mieszkań, a największą popularnością cieszą się właśnie te oferowane na rynku pierwotnym. Statystyczny Polak inwestuje w ...
Zasady prowadzenia ksiąg rachunkowych
Prowadzenie działalności gospodarczej w dowolnej formie nakłada na przedsiębiorcę obowiązek prowadzenia dokumentacji finansowej i podatkowej. W większych firmach, które prowadzą zróżnicowaną działalność i zatrudniają...
Kalkulatory
Znajdź biura rachunkowe