Materiał Partnera
Dowiedz się tego, czego nie wie co drugi biznesmen!

Dowiedz się tego, czego nie wie co drugi biznesmen!

Nie popełniaj tego samego błędu i ucz się na cudzych – ta maksyma powinna przyświecać Ci, jeśli chcesz sprawnie prowadzić firmę. Jednym z problemów, z którymi stykają się biznesmeni na co dzień jest utrzymanie konta i karty płatniczej. Oczywiście mowa o firmowej karcie, która wykazuje specyficzne właściwości względem karty indywidualnej. Jakie?

Karta indywidualna

W koncie indywidualnym otrzymujemy kartę o niewielkich możliwościach, która nie sprawdza się za granicą i nie jest wysoko ubezpieczona. Możemy oczywiście dobrać kilka dodatkowych elementów, między innymi ubezpieczenie właśnie czy konto walutowe. Karta indywidualna jest też ograniczona przy wybieraniu pieniędzy z bankomatu.

Karta firmowa

Z kolei karta płatnicza dla firmy działa na nieco innych zasadach. Oferty firmowe są oparte o przepływ gotówki. Przez to karta może być niemalże darmowa, a może kosztować całkiem sporą prowizję. Różnice widoczne są gołym okiem.

Ile kosztuje konto firmowe?

Konto firmowe to jedno z droższych kont, choć uczciwie należałoby powiedzieć, że daje też swoje plusy. Jest jednak uwarunkowane specyficznymi obwarowaniami, które każdorazowo ustala się przy podpisywaniu umowy z konkretnym bankiem. Są to jednak kwoty dość duże, a im większe przelewy i działania finansowe na koncie, tym lepsze warunki i wygodniejsze korzystanie z karty. Jest to jednak uwarunkowane działaniami zewnętrznymi i nigdy nie jest w pełni darmowe.

Jak przeciwdziałać wydatkom?

Szansą na zmianę codzienności finansowej w tym względzie jest korzystanie z karty płatniczej dla firmy osobnej od konta zwyczajnej bankowości firmowej. Dzięki specjalnym kartom przedpłaconym działamy szybciej, łatwiej i skuteczniej na rynku, dokonujemy zakupów i nie jesteśmy tak obwarowani wpływami i wypływami z karty. To z kolei sprawia, że nasze konto staje się mniej obciążone i możemy elastyczniej podchodzić do osobnych wydatków. Nie jesteśmy także w sposób jednoznaczny przypisani do danego banku, a więc nie mamy obowiązku na przeprowadzanie specjalistycznych transakcji.

Kategorie
Warto przeczytać
W jaki sposób wybrać dobre biuro księgowe?
Obowiązek prowadzenia księgowości spoczywa na każdej firmie, niezależnie od jej wielkości oraz branży w jakiej działa. Choć większości małych i średnich firm nie stać na to, by stworzyć własny dział księgowości, to...
Zaliczki na podatek dochodowy – jak je rozliczać?
Jednym z obowiązków każdego przedsiębiorcy jest wpłacanie zaliczek na podatek dochodowy. W większości przypadków właściciele firm rozliczają się z fiskusem miesięcznie. Okazuje się jednak, że niektórzy przedsiębiorcy...
Dorota Bartkowska – twoje finanse w dobrych rękach
Jeśli potrzebujesz fachowej, rzetelnej i uczciwej księgowej – właśnie ją znalazłeś! Dorota Bartkowska, która swoje biuro prowadzi w Gryficach, to osoba, której możesz powierzyć opiekę nad swoimi pieniędzmi....
Kalkulatory
Znajdź biura rachunkowe