Materiał Partnera
Dobre biuro rachunkowe - czyli jakie?

Dobre biuro rachunkowe - czyli jakie?

Wsparcie biura rachunkowego jest bardzo ważne dla każdego przedsiębiorcy, który chce uchronić się od samodzielnego prowadzenia księgowości. Specjalista będzie służyć kompleksowym doradztwem, rozliczy faktury i PIT-y, a przede wszystkim reprezentować klienta przed Urzędem Skarbowym i ZUS-em. Czym jednak kierować się przy wyborze dobrego biura rachunkowego? Co warto uwzględnić?

Kwestie formalne

Przede wszystkim, upewnij się, czy dane biuro działa na rynku w sposób legalny. Placówka musi dysponować:

  • certyfikatami Centrum Informacji Księgowej,
  • licencją Ministra Finansów,
  • ubezpieczeniem OC na prowadzoną działalność.

Dobrze, jeśli dodatkowo biuro może przedstawić klientom potwierdzenie uczestnictwa w różnego typu kursach. Świadczy to o tym, że pracownicy biura mogą się pochwalić aktualizowaną wiedzą skarbowo-podatkową.

Zróżnicowane usługi

Upewnij się, jak bardzo zróżnicowane są oferowane przez daną placówkę usługi.

Najbardziej rekomendowane biura wychodzą do klientów z fachową i kompleksową obsługą księgową, która obejmuje:

  • prowadzenie ksiąg rachunkowych i KPiR,
  • prowadzenie ryczałtów ewidencjonowanych i kart podatkowych,
  • obsługę kadrowo-płacową (listy płac, deklaracje zgłoszeniowe i rozliczeniowe ZUS, przygotowywanie umów, wystawianie zaświadczenia o zarobkach),
  • usługi doradcze (np. wsparcie w wyborze odpowiedniej formy opodatkowania, doradztwo podatkowe już podczas prowadzenia działalności).

Taka kompleksowa obsługa znacznie ułatwia pracę wielu przedsiębiorstwom, bo pomaga im skupić się nie na kwestiach formalnych, tylko na prowadzeniu biznesu.

Bezproblemowy kontakt

Kolejna, bardzo ważna, choć rzadko podejmowana kwestia, odnosi się do komunikatywności osób z biura rachunkowego.

Czasem zdarza się, że przedsiębiorca musi szybko uzyskać odpowiedź na jakieś pytanie. Możliwość rozmowy telefonicznej i sprawnego objaśnienia problematycznej kwestii okazuje się w takich przypadkach bardzo ważna, o czym dobrze wiedzą specjaliści z biura księgowego „Efekt” z siedzibą w Gdyni.

Dlatego wybierając dla siebie biuro rachunkowe, zerknij na opinie dotychczasowych klientów i sprawdź, czy nie narzekają oni na przykład na długie zwlekanie z odpowiedzią. Poza tym dobrą wskazówką będzie też pierwszy kontakt z biurem. Jeśli czekasz na maila zwrotnego na przykład dłużej niż tydzień, to zły znak. Tak samo niepokojący może być brak możliwości dodzwonienia się do biura w deklarowanych godzinach otwarcia.

Utrudniony kontakt z księgowością prowadzi do problemów, więc warto temu zapobiegać już na starcie.

Kategorie
Warto przeczytać
Co warto wiedzieć o pożyczkach przez internet?
Chcesz pożyczyć niewielką kwotę? A może potrzebujesz większej gotówki na nieoczekiwane wydatki? Rozwiązaniem może być szybka pożyczka przez internet. Zanim jednak zdecydujesz się na wzięcie pożyczki online, dowiedz się,...
Podatek dochodowy z Niemiec. Jak go odzyskać?
Polacy bardzo często podejmują się różnego rodzaju pracy u naszego zachodniego sąsiada. Jeżeli osoba zatrudniona jest tam legalnie, pracodawca ma obowiązek odprowadzania odpowiednio wysokich zaliczek na podatek...
Jak uzyskać kredyt na mieszkanie?
Wieloletnia spłata rat kredytu hipotecznego wymaga od banku dokładnego sprawdzenia możliwości finansowych swoich klientów. Oprócz comiesięcznej raty kredytu potencjalny kredytobiorca zobowiązany jest opłacić wkład...
Kalkulatory
Znajdź biura rachunkowe
Jak nie tracić klientów?

Jak nie tracić klientów? Podpowiadamy!

Reklamuj się u nas