Materiał Partnera
Cło przy imporcie z Chin

Cło przy imporcie z Chin

Import towarów z Chin wiąże się z opłatami, przede wszystkim z cłem. Próby omijania cła mogą zakończyć się w najlepszym razie zatrzymaniem towaru na granicy. Unikanie cła jest przestępstwem skarbowym i jako takie jest surowo karane. Jeśli myślisz o importowaniu towarów z Chin, dowiedz się, jak wygląda kwestia opłacania cła i prowadź biznes bezpiecznie! Co trzeba wiedzieć o cle na produkty z Chin?

Ile wynosi cło na towary importowane z Chin?

Na to pytanie nie ma jednej dobrej odpowiedzi z dwóch powodów. Po pierwsze – różne grupy towarów są objęte różnym cłem od zera do kilkudziesięciu procent. Po drugie – wysokość cła może się zmienić z dnia na dzień, bo stanowi element polityki gospodarczej kraju, a także relacji międzynarodowych.

Jak sprawdzić cło na towar z Chin? W sieci dostępne są liczne kalkulatory. Najbardziej aktualne informacje są dostępne na stronach instytucji celnych. Oficjalnych i wiarygodnych danych można szukać np. w Informacyjnym Systemie Zintegrowanej Taryfy Celnej (ISZTAR4) – podpowiada specjalista z firmy Ideum, która zajmuje się pośrednictwem w imporcie z Chinami.


Śledzenie taryf celnych obejmujących produkty, które Cię interesują jako importera, jest ważne dla opłacalności Twojego biznesu. Może się okazać, że nagła podwyżka cła spowoduje nieopłacalność zakupu, a inny towar w tym czasie będzie objęty niższym cłem. Jego sprowadzenie będzie tańsze, a sprzedaż bardziej zyskowna. Użyj wiedzy na temat cła do optymalizacji kosztów prowadzenia interesu!

Problem z cłem przy imporcie z Chin? Znajdź dobrego pośrednika!

Dla wielu osób import z Chin jest pobocznym sposobem na dorobienie sobie. Nie mają więc czasu na analizę sytuacji. Wówczas można skorzystać z pośrednictwa w imporcie. Solidny partner nie tylko dopilnuje wszelkich formalności, ale też zweryfikuje dostawcę – znajdzie odpowiedniego producenta, sprawdzi jakość jego wyrobów i terminowość, ściągnie próbki, abyś wiedział, co sprzedajesz.

Jeśli myślisz o imporcie z Chin jako pełnowymiarowym biznesie, w który chcesz się mocno zaangażować, tym bardziej odniesiesz korzyści dzięki pracy z pośrednikiem. Nie tylko zadba on o znalezienie najlepszego dostawcy i kwestie celne oraz formalne, ale też umożliwi Ci przyjazd do Chin, udział w targach i poznanie dostawców osobiście.

To najprostszy, a dla Ciebie najmniej angażujący sposób na to, żeby prowadzić bezpieczne interesy i oferować lepszy towar niż konkurencja, która ściąga produkty po omacku. Pośrednik usuwa nie tylko problemy z ustaleniem wysokości cła i opłaceniem go, ale też pozwala przekraczać różnice językowe, kulturowe oraz prawne, które mogłyby stanąć na przeszkodzie zyskownego interesu ze wschodnim partnerem. 

Kategorie
Warto przeczytać
Na czym polega obsługa kadrowo-płacowa?
Wszelkie czynności, które dotyczą kadr i płac w firmie związane są z obsługą kadrowo-płacową. Dokładne prowadzenie tych spraw jest niezbędne w każdej firmie - zarówno mniejszej, jak i większej. O zakresie obowiązków...
Do kiedy złożyć zeznanie podatkowe?
Obowiązkiem podatnika jest złożenie zeznania podatkowego za poprzedni rok. W tym roku nie będziemy musieli robić tego samodzielnie. Zeznanie złoży za nas bowiem urząd skarbowy. Dowiedz się, jakich terminów nie...
Jak znaleźć dobre biuro księgowe?
Niezależnie od tego, czy dopiero zamierzamy otworzyć własną działalność gospodarczą, czy też jesteśmy doświadczonymi przedsiębiorcami poszukującymi profesjonalnych usług zewnętrznych, zapewne staniemy przed wyborem...
Kalkulatory
Znajdź biura rachunkowe