Materiał Partnera
Biuro rachunkowe Progress – nieoceniona pomoc z zakresu księgowości

Biuro rachunkowe Progress – nieoceniona pomoc z zakresu księgowości

Zarówno osoby, które rozpoczynają dopiero swoją przygodę z własną firmą, jak i doświadczeni przedsiębiorcy czy też inne podmioty gospodarcze, muszą zdawać sobie sprawę z tego, jak ważne są kwestie księgowości. W zakres tej tematyki wchodzi bardzo dużo usług, które warto powierzyć pracownikom Biura Rachunkowego Progress. Dowiedzmy się. Dlaczego? O tym piszemy w poniższym artykule. Zapraszamy do jego lektury.

Jakiego typu usługi księgowe możemy wyróżnić?

Tak naprawdę, jeżeli chodzi o księgowość czy też rachunkowość, to możemy spotkać się z wieloma rodzajami zadań, jakie stawia się tutaj przed przedsiębiorcami. Jak mówi nam pracownik biura rachunkowego Progress:

Obowiązkiem każdego przedsiębiorcy oraz innych podmiotów gospodarczych jest prowadzenie tak zwanej pełnej księgowości bądź też jej wersji uproszczonej, czyli podatkowej księgi przychodów i rozchodów.

Oprócz tego do zadań księgowego należy także sporządzanie rozliczeń do Urzędu Skarbowego, tworzenie dokumentacji do ZUS-u oraz rozliczania się z nim, a także obsługa kadrowo-płacowa naszego przedsiębiorstwa. W tym przypadku mowa jest między innymi o sporządzaniu umów o pracę i umów cywilnoprawnych, prowadzeniu teczek pracowniczych, a także sporządzaniu listy płac.

Dlaczego księgowość naszej firmy warto zostawić w rękach biura rachunkowego Progress?

Prowadząc działalność gospodarczą, a także szukając księgowego, warto w tym kontekście zwrócić się do specjalistów z Biura Rachunkowego Progress z Radziejowic. Biuro to należy do Katarzyny Mąkol, a pracujące w nim osoby zajmują się między innymi prowadzeniem pełnej księgowości czy obsługą kadrowo-płacową. Możemy się do nich zwrócić również w przypadku jakichkolwiek wątpliwości dotyczących księgowości, ponieważ oferują nam Państwu również fachowe doradztwo biznesowe oraz podatkowe. Pozostawienie w ich rękach spraw finansowo-księgowych Waszej firmy z pewnością odbędzie się z ogromną korzyścią dla Was, ponieważ zyskacie pewność, iż wszelkie powierzone im dane będą bezpieczne, a zadania –wykonane w sposób profesjonalny.

Opracowanie:
Radziejowice, Krasińskiego 16
tel. 798 316 312
Kategorie
Warto przeczytać
Skuteczna windykacja należności. Jak odzyskać dług?
Odzyskiwanie należności bywa skomplikowane i wymaga przejścia przez wieloetapowy proces windykacyjny. Niestety, postępowanie może być trudne, ponieważ dłużnicy stosują wiele możliwości unikania płacenia swoich...
Zasady sporządzania sprawozdań finansowych
Sprawozdanie finansowe, w myśl obowiązujących międzynarodowych standardów rachunkowości, ma za zadanie przedstawić w sposób uporządkowany sytuację finansową danego podmiotu gospodarczego oraz jego finansowe wyniki. Aby...
Co wchodzi w zakres obsługi kadrowo-płacowej?
W polskich warunkach gospodarczych obsługa kadrowo-płacowa jest przedmiotem kompetencji biur rachunkowych, pracowników księgowych zatrudnionych w danej firmie, ale również biur doradztwa podatkowego. W zależności od...
Kalkulatory
Znajdź biura rachunkowe