Materiał Partnera
Biuro rachunkowe i doradztwo podatkowe w jednym – Compo System

Biuro rachunkowe i doradztwo podatkowe w jednym – Compo System

Z outsourcingowych usług księgowo-rachunkowych i kadrowo-płacowych korzysta coraz więcej małych, średnich oraz dużych przedsiębiorstw. Jest to bardzo opłacalne rozwiązanie, które pozwala danemu podmiotowi gospodarczemu skupić się na jego działalności właściwej. Ważne jest jednak wybranie do współpracy dobrego biura rachunkowego. Szczególnie na rynku wyróżnia się oferta firmy Compo System z Łodzi.

Szeroki zakres usług księgowo-rachunkowych

Innowacyjne biuro rachunkowe Compo System obsługuje wiele małych i średnich firm (handlowych, usługowych, przemysłowych) działających na terenie Łodzi, a także okolic. Najczęściej ich metodą ewidencji podatkowej jest księga przychodów i rozchodów. W ramach jej kierowania Compo System wykonuje: prowadzenie ewidencji VAT, ewidencji wyposażenia, ewidencji środków trwałych, sporządzania deklaracji podatkowych, zeznań rocznych, czy też sprawozdań do urzędu statystycznego i NBP.

Usługi kadrowo-płacowe

Oprócz usług księgowo-rachunkowych biuro Compo System oferuje przejęcie pełnych obowiązków kadrowo-płacowych, które uwzględniają między innymi przygotowywanie miesięcznych list płac, czy też dokumentacji pracowniczej. Warto wiedzieć, że przynosi to przedsiębiorstwu wiele oszczędności czasowych oraz finansowych. To dlatego według analiz większość małych i średnich firm do 2025 roku zrezygnuje z posiadania własnych działów księgowo-rachunkowych oraz kadrowo-płacowych, na rzecz bardziej wydajnej obsługi outsourcingowej. 

Doradztwo podatkowe

W Polsce działa zaledwie ponad 8800 doradców podatkowych, co czyni ten zawód bardzo prestiżowym. Wiele małych i średnich przedsiębiorców w celu uszczelnienia swojego systemu podatkowego zgłasza się zatem do takich biur jak Compo System (w województwie łódzkim działa tylko 546 doradców podatkowych). To właśnie specjaliści z uprawnieniami do wykonywania doradztwa podatkowego przejmują pełen nadzór finansowy, pomagając między innymi w wyborze optymalnego sposobu ewidencjonowania opodatkowania, czy też w korzystaniu z ulg podatkowych. Compo System pomaga również przedsiębiorstwom przejść audyty instytucji kontrolnych, czy też założyć nową firmę. Dzięki temu młode podmioty gospodarcze prężnie mogą wkroczyć na rynek, konkurując nawet z doświadczonymi przeciwnikami.

Nowoczesność procesów księgowych

Sukces i zaufanie biuro rachunkowe Compo System uzyskało również dzięki wykorzystaniu nowoczesnych programów księgowych, a także analitycznych, które pozwalają na sprawne raportowanie sytuacji finansowej firmy klienta, czy prawidłowe archiwizowanie dokumentacji. Uwagę należy również zwrócić na stałe doszkalanie się pracowników Compo System, którzy zapoznają się ze wszystkimi nowelizacjami prawnymi, a także nowoczesnymi metodami rachunkowymi.

Obsługa na najwyższym poziomie

Skuteczna współpraca z podmiotem zewnętrznym usług rachunkowo-księgowych opiera się w głównej mierze na odpowiednich technikach obsługi. Dobre biuro rachunkowe – do takich zalicza się Compo System – zawsze skrupulatnie zapoznaje się z sytuacją firmy, a także z potrzebami klienta. Dzięki temu działania są w taki sposób zaplanowane, aby dane przedsiębiorstwo ze współpracy z biurem rachunkowym mogło czerpać jak najwięcej.

Opracowanie:
Łódź, Franciszkańska 131 B
tel. 42 616 06 07
Kategorie
Warto przeczytać
Renomowane biuro rachunkowe – czym konkretnie może się zająć?
Sprawdzone biura rachunkowe, takie jak np. to prowadzone przez doświadczoną księgową Jolantę Krzyształowską, jest w stanie pomóc przedsiębiorcom w wielu problematycznych kwestiach. Warto zlecić specjalistom kompleksową...
Własna księgowość czy współpraca z biurem rachunkowym? Co się bardziej opłaca
Księgi przychodów i rozchodów, rachunkowe, ewidencje, raporty, obsługa kadr… Wielość i różnorodność zadań związanych z obsługą rachunkową przedsiębiorstwa zawsze wymaga sięgnięcia po pomoc profesjonalisty. Pytanie,...
Zaufany księgowy – liczy się wiedza i doświadczenie
Dobry, rzetelny i zaufany księgowy to prawdziwy skarb. Dzięki jego wiedzy możemy mądrze zarządzać swoimi pieniędzmi, a kontrole skarbowe w firmie nie powodują u nas ataków paniki. Niestety, znalezienie takiego...
Kalkulatory
Znajdź biura rachunkowe