Materiał Partnera
Uniwersalność hal stalowych i ich zastosowanie

Uniwersalność hal stalowych i ich zastosowanie

Hale stalowe współcześnie możemy spotkać niemal w każdej gałęzi gospodarki. Znajdziemy je zarówno w sektorze przemysłowym, logistycznym, magazynowym, jak i w rolnictwie, a to tylko wycinek tego, gdzie można je wykorzystać. Fakt ten nie dziwi, jeśli bliżej przyjrzymy się temu, jak wielkie możliwości daje to rozwiązanie i jak bardzo jest elastyczne. A to w obliczu nieustających zmian jest niezwykle pożądaną właściwością.

Co różni konstrukcje stalowe od klasycznego budownictwa?

Hale tego typu buduje się znacznie szybciej, a ewentualne modernizacje przeprowadza się sprawniej i z wykorzystaniem znacznie mniejszego budżetu niż gdybyśmy mieli do czynienia z budynkiem murowanym w sposób tradycyjny. Nie bez znaczenia jest również to, że obiekty stalowe dają znacznie szersze możliwości indywidualnego dopasowania do potrzeb prowadzonego biznesu. Dzięki temu hala produkcyjna czy magazynowa znacznie lepiej spełnia zadania, jakie są przed nią postawione.

Hale stalowe w różnych rodzajach działalności:

  • Produkcja

Tego typu obiekty muszą posiadać nie tylko miejsce przeznaczone na wytwórstwo towarów, ale także doskonale zorganizowane ciągi magazynowe i logistyczne. Nierzadko zdarza się również że rynek wymusza na właścicielach różnorodne zmiany w działalności. Na te wszystkie potrzeby idealnie odpowiadają hale oparte o konstrukcje stalowe – doskonale dopasowane i łatwe w modyfikacji.

  • Rolnictwo

Hale na wsi spełniają wiele często skrajnie różnych zadań, dlatego potrzebują elastycznych rozwiązań, dzięki którym budynki inwentarskie, kurniki, magazyny, ujeżdżalnie, wiaty i zadaszenia będą doskonale spełniały swoje role, a w razie potrzeby da się je szybko zmodyfikować.

  • Handel

Hala stalowa zajmuje szczególne miejsce w ten dziedzinie gospodarki, ponieważ z pomocą konstrukcji stalowych jesteśmy w stanie stworzyć przestrzeń idealnie dopasowaną do potrzeb magazynowania i wydawania towarów w branży spożywczej, meblarskiej, budowlanej, automotive oraz wielu innych. W każdej z nich obiekt będzie skutecznie chronił towary przed wpływem kapryśnych w naszej szerokości geograficznej warunków pogodowych i pozwalał na ich wydajną sprzedaż i zautomatyzowaną wysyłkę.

Miejsce na foto1

Jeden wykonawca jest lepszy niż wielu

Budowa dużego obiektu to niewątpliwie przedsięwzięcie złożone. Jeśli hala przemysłowa ma mieć wielu wykonawców, zajmujących się poszczególnymi częściami jej budowy to należy już na wstępie zdawać sobie sprawę z zagrożeń, jakie niesie to rozwiązanie. Gdy jedna firma wykonuje projekt, kolejne zajmują się produkcją komponentów, a jeszcze kto inny halę montuje to nietrudno o nieporozumienia, poślizgi i opóźnienia. Do tego dochodzi jeszcze konieczność kontaktowania się z dużą ilością osób, co również do łatwych nie należy.

Te problemy odchodzą w niepamięć, jeśli wybierzemy jednego wykonawcę, który zajmie się wszystkim, począwszy od projektu, poprzez produkcję niezbędnych elementów we własnych fabrykach na montażu kończąc. Na szczęście na rynku funkcjonują przedsiębiorstwa, które oferują taką kompleksową ofertę. Jednym z nich jest szwedzka firma Borga (https://www.borga.pl/hale-stalowe/), która od ponad 40 lat projektuje, produkuje i montuje hale stalowe na terenie całej Europy.


Kategorie
Warto przeczytać
Architektura w służbie człowiekowi – filozofia firmy Tobiasz Architekci Sp. z o.o.
Piękno i funkcjonalność – połączenie tych dwóch elementów to cel dobrego współczesnego architekta. Projekty, które przyciągają wzrok niebanalną estetyką i zachwycają wygodą i praktycznymi rozwiązaniami, znajdziemy w...
Jak znaleźć idealny projekt domu?
Wybór idealnego projektu może spędzać sen z powiek. W końcu to decyzja na wiele lat, szczególnie jeśli planujemy powiększenie rodziny i szukamy bezpiecznej przestrzeni dla wszystkich naszych najbliższych. Każdy z nas ma...
Jakie zasłony do salonu stworzą niepowtarzalny klimat?
Urządzasz salon, jednak nadal czegoś w nim brakuje? Problemem mogą być źle dobrane dodatki.  Odpowiednio dopasowane zasłony potrafią odmienić nawet nudne wnętrze i stworzyć niepowtarzalny klimat. Zimą spędzamy...
Znajdź biura projektowe