Materiał Partnera
Systemowe stoiska wystawiennicze. Co to takiego?

Systemowe stoiska wystawiennicze. Co to takiego?

Systemowe stoiska wystawiennicze to doskonałe rozwiązanie dla firm, które na targach prezentują dużą liczbę produktów. Są tańsze i prostsze w montażu od stanowisk niesystemowych, a także łatwo je przechowywać, dzięki czemu można je wykorzystywać wielokrotnie. Chociaż ich formy są zazwyczaj ograniczone, mają wiele zalet – przedstawiamy je w poniższym artykule i wyjaśniamy, czym właściwie są systemowe stoiska wystawiennicze.

 

Stoiska wystawiennicze i targowe można podzielić na kilka typów. Możemy wyróżnić między innymi stanowiska indywidualne, nietypowe lub systemowe.

 

Czym charakteryzują się systemowe stoiska wystawiennicze?

Stoiska systemowe składają się zazwyczaj z kilku elementów, które w łatwy sposób można montować i demontować. Dzięki temu mogą być używane wielokrotnie, na różnych targach. Nie mają specjalnych wymagań odnośnie transportu, przechowywania i montażu, co zmniejsza koszty ich utrzymania.

Umożliwiają przedstawienie na targach lub wystawach wielu różnych produktów. Mogą mieć różną wielkość i kształt, jednak zazwyczaj ich forma jest dosyć prosta, ze względu na użycie gotowych stelaży wystawienniczych. Nie oferują wielu możliwości aranżacji, ale ze względu na prostotę sprawdzą się nawet w niewielkich pomieszczeniach. Ich prostą formę można urozmaicić odpowiednią oprawą lub atrakcjami dla potencjalnych klientów.

Oczywiście mogą być dostosowane do potrzeb konkretnego klienta, jednak w mniejszym stopniu niż stoiska indywidualne lub nietypowe.

 

Systemowe stoiska wystawiennicze – czym różnią się od stoisk niesystemowych?

Stoiska niesystemowe mogą przyjmować dowolne kształty i formy. Wszystko zależy od potrzeb klienta i pomysłów projektanta. Mogą mieć nawet najbardziej nietypowy kształt. Są jednak z tego względu droższe od stoisk systemowych oraz wymagają większych nakładów związanych z montażem. Może się również okazać, że ich zdemontowanie oraz ponowne złożenie nie będzie możliwe lub będzie wiązało się z dodatkowymi kosztami.

Stoiska systemowe mają bardziej ograniczoną konstrukcję, choć nie znaczy to, że są gorsze. Mniejsze możliwości aranżacyjne rekompensują łatwość montażu i demontażu, niższa cena oraz możliwość wykorzystania ich wielokrotnie.

 

Stoisko systemowe czy indywidualne?

Wszystko zależy od naszego budżetu i potrzeb. Niezależnie jednak od tego, czy potrzebujemy stoiska systemowego czy indywidualnego projektu, warto wybrać firmę posiadającą wiedzę oraz umiejętności techniczne niezbędne do budowy stoisk wystawienniczych i targowych. Jedną z nich jest firma ART-CO, zajmująca się budową oraz instalacją stoisk. Dzięki doświadczeniu oraz wykorzystaniu najnowszych technologii nawet proste stoisko systemowe może być wizytówką firmy na targach i wystawach.

Kategorie
Warto przeczytać
Czym się kierować przy zakupie oczyszczacza powietrza?
Najskuteczniejszym sposobem zapewnienia sobie czystego powietrza w domu jest zainwestowanie w oczyszczacz powietrza. Nie tylko wyeliminuje on kurz, lecz również inne alergeny, takie jak roztocza, pleśnie, grzyby czy...
Szeroki zakres usług realizowanych przez renomowane biuro projektów
Stworzenie funkcjonalnego obiektu użytkowego wymaga przede wszystkim właściwej koncepcji. Wykona ją biuro projektów, które jest w stanie przygotować nie tylko plan budowy domu, ale też wielu innych budynków. Firma...
Jak urządzić piękny i funkcjonalny salon?
Salon jest wizytówką każdego domu. Przyjmujemy w nim gości i spędzamy najwięcej czasu. I to właśnie do jego urządzenia przykładamy największą wagę. W jaki sposób urządzić to pomieszczenie, aby było ładne i funkcjonalne?...
Znajdź biura projektowe