Materiał Partnera
Sala operacyjna w zespole kontenerów modułowych? - Kontenery dla wojska

Sala operacyjna w zespole kontenerów modułowych? - Kontenery dla wojska

Kontenery modułowe to rozwiązanie powszechnie stosowane w obiektach wojskowych. Pozwalają one na zorganizowanie dowolnej przestrzeni w stosunkowo szybki i tani sposób. W mobilnych kontenerach dla wojska można umieścić skład broni, centrum dowodzenia czy nawet salę operacyjną. Z czego składają się takie konstrukcje i gdzie znajdują swoje zastosowanie?

Kontenery wojskowe o zastosowaniu medycznym

W obiektach wojskowych często można spotkać mobilne kontenery, w których umieszczono przestrzenie pozwalające na przeprowadzenie operacji chirurgicznych w terenie. Jest to szczególnie istotne w przypadku misji w niebezpiecznej okolicy, gdzie ryzyko wystąpienia poważnych urazów jest stosunkowo duże. W kontenerach wojskowych o zastosowaniu medycznym z powodzeniem można umieścić salę operacyjną z pełnym wyposażeniem oraz pomieszczenia szpitalne przeznaczone do hospitalizowania rannych.

Z czego składają się kontenery wojskowe medyczne?

Kontenery modułowe dla wojska wykonuje się z użyciem stali spawanej w odpowiedni sposób. W ich konstrukcji można znaleźć pełną instalację elektryczną i grzewczą niezbędną do komfortowego korzystania z danego pomieszczenia. Zwykle kontenery medyczne są także dodatkowo ocieplone i wyposażone w stolarkę okienną oraz drzwiową.

W kontenerach wojskowych, w których urządza się salę operacyjną, konieczny jest również dostęp do wody pozwalający na zachowanie odpowiedniej higieny. Z tego powodu w takich konstrukcjach umieszcza się dodatkowe instalacje sanitarne.

- Sala operacyjna stanowi zwykle tylko jeden element całego zespołu kontenerów modułowych. W takich kompleksach bardzo często stosuje się także osobne konstrukcje mieszczące pokoje szpitalne z łóżkami i pomieszczeniami socjalnymi – mówi specjalista z firmy Modular System.

Mobilne kontenery to bardzo wygodne rozwiązanie, które pozwala na błyskawiczne postawienie całego kompleksu i jego szybki demontaż w razie konieczności. Jest to znacznie lepszy sposób niż budowanie klasycznych, murowanych szpitali w terenie.

Rola kontenerów medycznych w wojsku

Kontenery o przeznaczeniu medycznym są stosowane nie tylko podczas misji i ćwiczeń wojskowych, lecz także w miejscach, w których doszło do klęsk żywiołowych i katastrof masowych. Takie konstrukcje często są wykorzystywane również jako przestrzeń do izolowania chorób zakaźnych oraz wykonywania podstawowych badań.

W wojsku ogromne znaczenie mają kontenery zawierające salę operacyjną. Podczas działań często dochodzi bowiem do poważnych obrażeń, które wymagają natychmiastowego działania.

Kategorie
Warto przeczytać
Marzysz o pięknym wnętrzu mieszkania? Skorzystaj z pomocy architektów z Illegal Design
Zaprojektowanie pięknego i funkcjonalnego wnętrza to naprawdę trudne zadanie. Najlepiej poradzą sobie z nim profesjonaliści. Dlatego kiedy chcemy urządzić nowe mieszkanie lub całkowicie odmienić stare wnętrze,...
5 praktycznych porad, jak urządzić balkon marzeń?
Balkon to idealne miejsce na letni relaks. Rano możesz delektować się kubkiem aromatycznej kawy, a wieczorem posiedzieć i poczytać książkę w hamaku lub spędzić czas ze znajomymi i zjeść pyszną kolację. Dowiedz się, jak...
Przelewy międzynarodowe – gdzie je wykonasz tanio i szybko?
Wiele osób mieszkających za granicą zastanawia się, jak najszybciej i najkorzystniej przelać pieniądze do rodzinnego kraju. Najpopularniejszymi opcjami są przelewy przez bank i przekazy pocztowe. Jednak oprócz banków i...
Znajdź biura projektowe