Materiał Partnera
Projektowanie wnętrz hoteli – od recepcji po jednostki SPA

Projektowanie wnętrz hoteli – od recepcji po jednostki SPA

Pierwsze dobre wrażenie można zrobić tylko raz. Dotyczy to zwłaszcza obiektów użytku publicznego, takich jak wnętrze hotelu. Goście kochają estetyczne i schludne pomieszczenia. Zwracają uwagę na drobiazgi, materiały, struktury, kolorystykę. Obserwują, oceniają, a na końcu opiniują. Dlatego warto zadbać o taki projekt wnętrza hotelu, do którego klienci będą chętnie wracali. Jak powinien wyglądać?

Projektowanie wnętrz hoteli – co ma znaczenie?

Hotele powstają zgodnie z ogólnymi wytycznymi aranżacji wnętrz. Jednak wiele szczegółów można zaprojektować indywidualnie, co sprawi, że hotel będzie luksusowy, komfortowy i niepowtarzalny.

Przede wszystkim wybierz jego styl. Obecnie możliwości jest mnóstwo – począwszy od aranżacji klasycznych, po minimalistyczne, modernistyczne, a nawet industrialne lub skandynawskie. Możesz więc wyróżnić swój obiekt konkretnym motywem przewodnim, na przykład postawić na symbiozę z naturą i roślinnymi dodatkami. Projektowanie wnętrza hotelu z właściwymi profesjonalistami ułatwi wybór preferowanego stylu.

Kolejna kwestia dotyczy poszczególnych stref – począwszy od recepcji po sale konferencyjne i SPA. Najbardziej eksploatowane miejsca są tworzone z najwytrzymalszych materiałów. Wszystko to ma na celu uwzględnienie aspektów ekonomicznych. Ogromną rolę odgrywa recepcja, która przykuwa wzrok gości od razu po wejściu do hotelu. Wybór lady i mebli ma kluczowe znaczenie – powinna to być najbardziej reprezentacyjna część. Właśnie tutaj można popuścić wodze wyobraźni i stworzyć wyjątkowy obszar, który zachwyci podróżnych.

Równie ważne są ciągi komunikacyjne, czyli korytarze i lobby. Powinny być przejrzyste i przestronne, bez zbędnych mebli oraz dodatków. Ponadto schody i podjazdy muszą się cechować bezpieczeństwem.

Kolejny obszar, który wymaga ogromu uwagi to oczywiście pokoje. Przytulna atmosfera jest niezwykle istotna, dlatego powinny kojarzyć się one z domem. Nie może w nich zabraknąć nowoczesnego wyposażenia dostosowanego do konkretnej grupy docelowej – na przykład rodzin z dziećmi lub par.

Projektowanie SPA i sal konferencyjnych w hotelach

Odpowiedni projektanci zaprojektują sale konferencyjne i SPA zgodnie z wytycznymi klienta. Te pierwsze muszą być urządzone prosto, a jednocześnie elegancko. To w salach spotykają się biznesmeni, oczekujący komfortowych warunków. SPA natomiast powstają według najwyższych standardów bezpieczeństwa i higieny – podkreśla specjalista z firmy CREO: ARCHITEKTURA wnętrz.

Pamiętaj więc, by wybrać rzetelnych specjalistów, którzy kompleksowo zajmą się projektem hotelu – od recepcji po SPA.

Kategorie
Warto przeczytać
Czym się kierować podczas projektowania kasetonów reklamowych?
Chociaż za projekt kasetonu reklamowego w największym stopniu odpowiadają specjaliści z firmy realizującej zlecenie, klient także ma duży wpływ na jego finalny kształt. Kaseton skuteczny pod względem marketingowym i...
Zabezpieczenie drzwi i okien drewnianych przed zimą
Zima to wyjątkowo trudny czas dla stolarki, zwłaszcza tej wykonanej z drewna. O tej porze roku długotrwale doświadcza ona ekstremalnych warunków pogodowych – niskich temperatur, opadów śniegu oraz wilgoci. Aby drewniane...
Praktyczne taśmy LED – pomysły na aranżacje
Chcesz podkreślić wystrój salonu? Nie wiesz, jak stworzyć odpowiedni klimat w sypialni? Potrzebujesz dobrze doświetlić blat w kuchni? Pomyśl o montażu taśm ledowych. Taśmy LED są bardzo praktyczne, a w dodatku pomogą...
Znajdź biura projektowe