Materiał Partnera
Na czym polega japońska technologia dźwigów Maeda?

Na czym polega japońska technologia dźwigów Maeda?

Mini żurawie japońskiego producenta Maeda plasują się wśród najbardziej pożądanych maszyn budowlanych na całym świecie. Po sukcesie na rodzimym rynku, dźwigi  Maeda podbiły branżę budowlaną w USA, Wielkiej Brytanii, Niemczech i Szwecji, a obecnie z ich możliwości z korzystają również polscy inwestorzy. Co sprawia, że podnośniki budowlane japońskiej marki są tak popularne?

Sekret sukcesu mini dźwigów Maeda tkwi oczywiście w niezawodnej, japońskiej technologii. Każdy kolejny model producenta powstaje w wyniku wnikliwych badań, zarówno potrzeb użytkowników, jak i skuteczności oraz bezpieczeństwa opracowywanych rozwiązań.

Mały dźwig do pracy w każdych warunkach

Najmniejsze dźwigi z serii MC mogą być wykorzystane praktycznie wszędzie. Kompaktowe rozmiary urządzeń pozwalają im przemieszczać się nawet przez drzwi o standardowej szerokości. Niewielkie wymiary nie wpływają natomiast na moc żurawi, które zaskakują możliwościami udźwigu – mówi specjalista z firmy MINI ŻURAWIE Paweł Michalczewski, będącej jedynym autoryzowanym dystrybutorem dźwigów Maeda w Polsce.

Większość żurawi ze wspomnianej serii MC jest na tyle lekka, że maszyny mogą być transportowane na przyczepach, a używane również na stropach. Z kolei ich stabilna konstrukcja w połączeniu z dużą mocą umożliwia pokonywanie wzniesień o nachyleniu 30o.

Szukając maszyn o jeszcze większym  udźwigu i zasięgu, warto zerknąć na serię LC. Są to dźwigi o nieco większych gabarytach, jednak wciąż kompaktowe, zwrotne i elastyczne. Mini żurawie serii LC mogą podnosić ładunki znajdujące się poniżej podłoża i w wielu sytuacjach są w stanie zastąpić standardowe, pełnowymiarowe dźwigi.

Podstawowe wyposażenie powyżej standardu

Japończycy znani są z niezwykle zaawansowanych rozwiązań, które znacznie wyprzedzają konkurencję na całym świecie. Dźwigi Maeda nie są wyjątkiem od tej reguły. Podstawowe wyposażenie urządzeń zapewnia operatorowi wszystkie funkcje, umożliwiające sprawną pracę i pełne  bezpieczeństwo.

Każdy z żurawi Maeda posiada komputer pokładowy, który w sposób ciągły zbiera i przetwarza informacje z czujników rozmieszczonych na całej maszynie. Oznacza to, że operator ma stały wgląd w dane dotyczące rzeczywistej masy ładunku oraz położenia wysięgnika (długości wysięgu, kąta nachylenia, rzeczywistego promienia). Czujniki pozwalają też kontrolować konfigurację rozłożenia wsporników czy ewentualne zmiany położenia maszyny.

Inżynierowie Maeda mogą pochwalić się szczególnymi osiągnięciami. To właśnie oni opracowali system wykrywania nacisku podpór na podłoże. To innowacyjne rozwiązanie pozwala na bieżąco kontrolować nacisk wsporników maszyny na podłoże, co pozwala zapobiec niekontrolowanym przechyłom i wywróceniu dźwigu.

Co jeszcze zapewniają mini dźwigi Maeda w standardzie? Ochronę środowiska. Mini dźwigi mogą być zasilane elektrycznie, przy czym dostępna jest także funkcja pracy w opcji oszczędzania energii. Maszyny napędzane silnikiem benzynowym wyposażone są w urządzenia  ograniczające emisję spalin.

Jak widać, mini dźwigi Maeda nie bez powodu cieszą się tak dużym zainteresowaniem wykonawców w  branży budowlanej. Co ważne, aby z nich skorzystać, nie trzeba od razu inwestować w zakup. Mazowiecka firma MINI ŻURAWIE Paweł Michalczewski z siedzibą w Radomiu umożliwia swoim klientom również wynajem mini dźwigów, co jest najbardziej opłacalną opcją zwłaszcza przy jednorazowych inwestycjach budowlanych.

Kategorie
Warto przeczytać
Najlepsza lokalizacja na biuro w dużym mieście
Wprawny obserwator w mgnieniu oka zauważy, że międzynarodowe korporacje oraz firmy działające na szczeblu krajowym najczęściej swoje biura lokują w dużych miastach. Jest to zjawisko w pełni zrozumiałe – duża aglomeracja...
Czemu służy wizualizacja procesów produkcyjnych?
Automatyzacja procesów produkcyjnych to kluczowe zadanie nowoczesnych przedsiębiorców, które gwarantuje nie tylko większą wydajność, ale także i zwiększoną dokładność oraz powtarzalność. W tym celu powszechnie...
Gdzie zamówić projekt domu mieszkalnego?
Podjęcie decyzji o budowie domu jednorodzinnego oznacza zazwyczaj konieczność zakupienia odpowiedniego projektu. To on będzie podstawą do uzyskania zezwolenia na budowę. Inwestor może skorzystać z oferty projektów...
Znajdź biura projektowe