Materiał Partnera
Jak zintegrować sklep internetowy z Allegro?

Jak zintegrować sklep internetowy z Allegro?

Internetowe serwisy aukcyjne są bardzo ważnym kanałem handlu e-commerce. Obok gigantów rynku światowego, takich jak Amazon czy Ebay, na całym świecie funkcjonują serwisy lokalne. Niekwestionowanym liderem w Polsce jest Allegro, który może pochwalić się przeszło 13 milionami użytkowników. Prowadząc sprzedaż internetową, warto skorzystać również z tego narzędzia.

Sklep internetowy czy Allegro? Najlepiej jedno i drugie!

Allegro umożliwia wystawianie produktów na sprzedaż zarówno firmom, jak i osobom prywatnym. Użytkownicy znajdą tu towary nowe i używane (a także przedmioty powystawowe), mogą kupować na drodze licytacji lub korzystając z ofert Kup teraz. Chociaż dla przedsiębiorstw handlowych wystawianie towarów na Allegro skutkuje zwiększeniem obrotów, nie jest zalecane korzystanie z serwisu jako jedynego kanału sprzedaży. Udostępnianie klientom profesjonalnego sklepu internetowego zwiększa ich zaufanie i pozwala budować wizerunek marki, jest więc ważnym narzędziem marketingowym. Zatem optymalnym rozwiązaniem jest prowadzenie sprzedaży równolegle przez sklep online i serwis aukcyjny. Obsługa dwóch kanałów sprzedaży może być prosta, pod warunkiem ich zintegrowania.

Integracja sklepu internetowego z Allegro

Integracja sklepu internetowego z Allegro nie jest skomplikowana, jeśli korzystasz z funkcjonalnej, dobrze zaprojektowanej platformy sprzedażowej. Świetnym przykładem może być oprogramowanie CStore z modułem Allegro. Do uruchomienia modułu potrzebna jest minimalna wiedza z zakresu obsługi komputera i bezpłatny klucz API, udostępniany użytkownikom przez serwis aukcyjny. Proces integracji przy wykorzystaniu modułu Allegro oprogramowania CStore sprowadza się do skopiowania klucza API do wskazanego pola w formularzu i wprowadzania danych logowania w ustawieniach twojej platformy sprzedażowej. Wystarczy więc kilka minut, byś mógł korzystać z jego funkcjonalności. Co dokładnie zyskujesz?

Dwustronna integracja sklepu internetowego z Allegro pozwala ci na wystawianie aukcji z poziomu panelu obsługi firmowej platformy sprzedażowej, a jednocześnie automatyczną obsługę w platformie tych zamówień, które zostały złożone przez Allegro. Innymi słowy, zyskujesz pełną kontrolę nad wszystkimi zdarzeniami (i w sklepie, i w serwisie aukcyjnym) w jednym miejscu. Do przygotowania oferty na Allegro może posłużyć cały asortyment z twojego sklepu, przy czym istotny jest sposób ich wystawiania – formularz wystawienia aukcji uzupełniany jest automatycznie, a jedyne dane, które wymagają ręcznego wprowadzenia, to ilość wystawianego towaru. Obsługa i realizacja zamówień złożonych przez Allegro odbywa się tak samo, jak w przypadku tych złożonych w sklepie.

Integracja oprogramowania CStore z Allegro jest bardzo prosta i przynosi wiele korzyści twojemu biznesowi. Dzięki modułowi Allegro zwiększysz sprzedaż bez konieczności poświęcania czasu na ręczną obsługę zamówień w obu kanałach.

Kategorie
Warto przeczytać
Oświetlenie idealne do salonu
Odpowiednie oświetlenie w pomieszczeniu może odmienić jego charakter. Z tego względu jest to ważny etap podczas projektowania wnętrza. Szczególnie istotne jest to w salonie, który pełni kilka funkcji: to tu odpoczywamy,...
Analizy obliczeniowe i badania modelowe megajachtów.
Analizami obliczeniowymi oraz badaniami modelowymi megajachtów zajmuje się w Polsce Centrum Techniki Okrętowej Spółka Akcyjna, stanowiące unikatowe połączenie jednostki naukowej oraz ośrodka projektowego. Jednym z...
Estetyka nawierzchni na place zabaw
Plac zabaw powinien być przede wszystkim bezpieczny dla naszych maluchów. Jednocześnie warto zadbać o to, by była to przestrzeń przyjazna dzieciom również pod względem wizualnym. Właśnie dlatego nowoczesne place zabaw...
Znajdź biura projektowe