Materiał Partnera
Jak zintegrować sklep internetowy z Allegro?

Jak zintegrować sklep internetowy z Allegro?

Internetowe serwisy aukcyjne są bardzo ważnym kanałem handlu e-commerce. Obok gigantów rynku światowego, takich jak Amazon czy Ebay, na całym świecie funkcjonują serwisy lokalne. Niekwestionowanym liderem w Polsce jest Allegro, który może pochwalić się przeszło 13 milionami użytkowników. Prowadząc sprzedaż internetową, warto skorzystać również z tego narzędzia.

Sklep internetowy czy Allegro? Najlepiej jedno i drugie!

Allegro umożliwia wystawianie produktów na sprzedaż zarówno firmom, jak i osobom prywatnym. Użytkownicy znajdą tu towary nowe i używane (a także przedmioty powystawowe), mogą kupować na drodze licytacji lub korzystając z ofert Kup teraz. Chociaż dla przedsiębiorstw handlowych wystawianie towarów na Allegro skutkuje zwiększeniem obrotów, nie jest zalecane korzystanie z serwisu jako jedynego kanału sprzedaży. Udostępnianie klientom profesjonalnego sklepu internetowego zwiększa ich zaufanie i pozwala budować wizerunek marki, jest więc ważnym narzędziem marketingowym. Zatem optymalnym rozwiązaniem jest prowadzenie sprzedaży równolegle przez sklep online i serwis aukcyjny. Obsługa dwóch kanałów sprzedaży może być prosta, pod warunkiem ich zintegrowania.

Integracja sklepu internetowego z Allegro

Integracja sklepu internetowego z Allegro nie jest skomplikowana, jeśli korzystasz z funkcjonalnej, dobrze zaprojektowanej platformy sprzedażowej. Świetnym przykładem może być oprogramowanie CStore z modułem Allegro. Do uruchomienia modułu potrzebna jest minimalna wiedza z zakresu obsługi komputera i bezpłatny klucz API, udostępniany użytkownikom przez serwis aukcyjny. Proces integracji przy wykorzystaniu modułu Allegro oprogramowania CStore sprowadza się do skopiowania klucza API do wskazanego pola w formularzu i wprowadzania danych logowania w ustawieniach twojej platformy sprzedażowej. Wystarczy więc kilka minut, byś mógł korzystać z jego funkcjonalności. Co dokładnie zyskujesz?

Dwustronna integracja sklepu internetowego z Allegro pozwala ci na wystawianie aukcji z poziomu panelu obsługi firmowej platformy sprzedażowej, a jednocześnie automatyczną obsługę w platformie tych zamówień, które zostały złożone przez Allegro. Innymi słowy, zyskujesz pełną kontrolę nad wszystkimi zdarzeniami (i w sklepie, i w serwisie aukcyjnym) w jednym miejscu. Do przygotowania oferty na Allegro może posłużyć cały asortyment z twojego sklepu, przy czym istotny jest sposób ich wystawiania – formularz wystawienia aukcji uzupełniany jest automatycznie, a jedyne dane, które wymagają ręcznego wprowadzenia, to ilość wystawianego towaru. Obsługa i realizacja zamówień złożonych przez Allegro odbywa się tak samo, jak w przypadku tych złożonych w sklepie.

Integracja oprogramowania CStore z Allegro jest bardzo prosta i przynosi wiele korzyści twojemu biznesowi. Dzięki modułowi Allegro zwiększysz sprzedaż bez konieczności poświęcania czasu na ręczną obsługę zamówień w obu kanałach.

Kategorie
Warto przeczytać
Jakie są zalety i wady drewnianych podłóg?
Drewno kojarzy się przede wszystkim z elegancją. Nadaje wnętrzu szlachetności oraz przytulności. Warto mieć to na uwadze wybierając podłogę do domu. Przeczytaj o zaletach i wadach drewnianych podłóg. Sprawdź, ile...
Jak zaprojektować kuchnię?
Marzysz o idealnej kuchni, ale nie masz zbyt dużo miejsca? Uwielbiasz gotować i nie wiesz, jak stworzyć funkcjonalną przestrzeń? Projekt kuchni powinien być przede wszystkim ergonomiczny. Dobrze zaprojektowane miejsce...
Jak urządzić piękny i funkcjonalny salon?
Salon jest wizytówką każdego domu. Przyjmujemy w nim gości i spędzamy najwięcej czasu. I to właśnie do jego urządzenia przykładamy największą wagę. W jaki sposób urządzić to pomieszczenie, aby było ładne i funkcjonalne?...
Znajdź biura projektowe