Materiał Partnera
Jak zagospodarować garaż?

Jak zagospodarować garaż?

Garaż może być częścią domu lub może znajdować się obok budynku mieszkalnego. Usytuowanie zależy przede wszystkim od wielkości posesji, ale też od indywidualnych preferencji i upodobań.

Dużą popularnością wśród inwestorów cieszą się garaże, które są integralną częścią budynku. Ogromną zaletą takich garaży jest oszczędność miejsca, które można przeznaczyć na inny cel, np. na stworzenie większego ogrodu.

Garaż stanowiący część domu ma też inne zalety. Wychodząc z samochodu nie musimy się martwić o niekorzystne warunki atmosferyczne. Nie musimy zakładać kurtki, by wyjść po rzeczy zostawione w samochodzie. Ciężkie zakupy możemy zostawić na jakiś czas w garażu.

O tym, jak zagospodarujemy nasz garaż, decyduje głównie jego wielkość. Główną funkcją garażu jest przechowywanie samochodu, ale wiele obecnych rodzin posiada więcej niż jeden samochód. Wiele zależy więc od liczby samochodów i od tego, ile miejsca zostanie w garażu po zaparkowaniu w nim wszystkich samochodów.

Meble do garażu

Aby ergonomicznie zagospodarować powierzchnię garażu, warto wykorzystać nie tylko podłogę, ale również ściany i sufit. Na ścianach najlepiej zamontować metalowe półki lub postawić regały. Jako regały do garażu najlepiej sprawdzą się regały metalowe. Są odporne na duże ciężary, nie uszkodzą ich nawet bardzo ciężkie części samochodowe. Nie zaszkodzi im wilgoć ani zbyt niskie temperatury.

Na ścianach można powiesić też haki, na których umieścimy rowery, narzędzia i sprzęty ogrodnicze i samochodowe. Pod sufitem można powiesić płaskie, duże przedmioty takie, jak np. bagażnik samochodowy czy deska surfingowa. Należy wówczas zachować odpowiednią odległość między samochodem, a wieszanym sprzętem, by w czasie wieszania i zdejmowania tych przedmiotów nie uszkodzić samochodu.  

Warsztat majsterkowicza

Garaż to idealne miejsce na stworzenie warsztatu majsterkowicza. Im większy garaż, tym łatwiej się w nim poruszać i pracować. Trzeba wtedy postarać się o blat roboczy, postawić szafki lub powiesić tablice na potrzebne narzędzia. Warto wtedy zamontować dodatkowe oświetlenie, by stół lub blat do pracy był dobrze oświetlony.

Spiżarnia

W garażu bez problemu można zaprojektować spiżarnię. Niewysoka temperatura panująca w garażu w okresie grzewczym sprawi, że warunki do przechowywania przetworów będą idealne.

Przydomowy magazyn

Garaż często pełni funkcję przydomowego magazynu zastępującego piwnicę. To idealne miejsce na przechowywanie przedmiotów niepotrzebnych w domu.

Kategorie
Warto przeczytać
Jak udekorować dom lub mieszkanie na Wielkanoc?
Wielkanoc to magiczny okres wielu wspólnych chwil spędzonych z najbliższymi. To czas, gdy szczególnie chcemy celebrować i podkreślić świąteczną atmosferę. Powiew wiosny sprzyja zmianom, również tym w wystroju...
Kominy dwuścienne. Charakterystyka
Komin spalinowy to niezbędny element konstrukcji każdego obiektu budowlanego, którego ogrzewanie oparte jest na spalaniu paliw takich jak węgiel, gaz i olej. W większości przypadków komin to element murowany, w pełni...
Kilka pomysłów na estetyczną kostkę na posesji
Kostka brukowa od lat cieszy się bardzo dużą popularnością – powszechnie używa się jej zarówno w aranżacji przestrzeni na prywatnych posesjach, jak również do wykańczania nawierzchni w miejscach publicznego użytku....
Znajdź biura projektowe