Materiał Partnera
Jak wydrukować dobrą wizytówkę? Porady i sugestie

Jak wydrukować dobrą wizytówkę? Porady i sugestie

Wizytówka wciąż stanowi jeden z podstawowych elementów komunikacji. Wręczamy ją na różnego rodzaju spotkaniach biznesowych, eventach i konferencjach, chcąc pozyskać nowych klientów i partnerów biznesowych. Wizytówka stanowi również reklamę firmy, ponieważ buduje świadomość marki. W jaki sposób wydrukować dobrą wizytówkę? Na co zwracać uwagę, chcąc zrobić dobre wrażenie na osobie, której ją wręczymy?

 

Punktem wyjścia jest dobry projekt

Nie wydrukujemy dobrej wizytówki bez dobrego projektu. To nie takie proste, jak mogłoby się wydawać. Należy zwracać uwagę na kilka elementów, a przede wszystkim na:

 • specyfikę branży, dopasowując do niej wygląd wizytówki,
 • przejrzysty, a jednocześnie oryginalny układ wizytówki,
 • niezbędne do umieszczenia na wizytówce informacje, w tym dane kontaktowe, wraz z nazwą zajmowanego stanowiska oraz nazwą i logo firmy,
 • właściwy dobór czcionki,
 • przemyślane kolory,
 • odpowiednio dobrane elementy graficzne i zdjęcia,
 • estetykę projektu, wpływającą na efekt końcowy.

Po przygotowaniu projektu możemy wybrać dobrą drukarnię, która zagwarantuje nam wysokiej jakości wizytówki. Taką drukarnią jest bez wątpienia drukarnia Strefa Xero w Warszawie. Dzięki nowoczesnym urządzeniom gwarantuje przygotowanie stylowych wizytówek. Co jest ważne przy ich wydruku?

 

Gramatura papieru ma znaczenie

Chcąc wydrukować dobrą wizytówkę, musimy zwrócić uwagę na gramaturę papieru. Najbardziej klasyczne wizytówki są drukowane na papierze kredowym o gramaturze 300 g/m2. Są trwałe i eleganckie, a dodatkowo można je uszlachetniać, wykorzystując folię matową, błyszczącą bądź aksamitną. Inną możliwością jest papier ozdobny, różnorodny pod względem faktur, kolorów i zdobień. Papier ozdobny może mieć efektowny połysk, przez co wizytówka będzie prezentować się unikatowo.

Jeśli chcemy oszczędzić na kosztach, możemy wybrać sztywny karton. Bez względu na rodzaj papieru, wizytówki mogą być drukowane jednostronnie lub obustronnie. Wizytówki dwustronne są najlepszym wyborem, kiedy mamy do zamieszczenia więcej informacji.

 

Właściwe przygotowanie do druku

Należy też przygotować wizytówkę do druku, tzn.:

 • zmienić tryb kolorystyczny z RGB na CMYK,
 • ustawić rozdzielczość minimum 300 dpi,
 • ustawić spady, minimum 5 mm marginesu z każdej strony wizytówki,
 • zadecydować o formacie wizytówki.

Większość drukarni daje możliwość wykonania druku próbnego, w celu sprawdzenia, czy elementy projektu są właściwie rozmieszczone. Możemy też zrobić to w domu/pracy przed wysłaniem projektu do drukarni, aby mieć pewność, że będziemy zadowoleni z finalnego efektu.

Kategorie
Warto przeczytać
Jak urządzić pokój dla dziecka?
Pokój dla dziecka to pomieszczenie wyjątkowe. Powinno być bezpieczne i funkcjonalne, ale jednocześnie pobudzać wyobraźnię malucha i być spełnieniem jego dziecięcych marzeń. Zastanawiasz się, jak urządzić wnętrze dla...
Lampy wiszące – funkcjonalny i efektowny dodatek
Lampy wiszące mogą nie tylko oświetlić pomieszczenie, ale również nadać mu wyjątkowego charakteru. Odpowiednio dobrane pomogą wyeksponować walory pokoju, głębię kolorów i dodatków wykorzystanych w aranżacji wnętrza....
Rodzaje tłumaczeń
Bycie tłumaczem to bardzo odpowiedzialne zadanie. Aby nim zostać nie wystarczy znajomość języka. Koniecznych jest wiele innych umiejętności – wrodzonych oraz nabytych. Biura tłumaczeń posiadają ciekawą ofertę w...
Znajdź biura projektowe