Materiał Partnera
Jak wydrukować dobrą wizytówkę? Porady i sugestie

Jak wydrukować dobrą wizytówkę? Porady i sugestie

Wizytówka wciąż stanowi jeden z podstawowych elementów komunikacji. Wręczamy ją na różnego rodzaju spotkaniach biznesowych, eventach i konferencjach, chcąc pozyskać nowych klientów i partnerów biznesowych. Wizytówka stanowi również reklamę firmy, ponieważ buduje świadomość marki. W jaki sposób wydrukować dobrą wizytówkę? Na co zwracać uwagę, chcąc zrobić dobre wrażenie na osobie, której ją wręczymy?

 

Punktem wyjścia jest dobry projekt

Nie wydrukujemy dobrej wizytówki bez dobrego projektu. To nie takie proste, jak mogłoby się wydawać. Należy zwracać uwagę na kilka elementów, a przede wszystkim na:

 • specyfikę branży, dopasowując do niej wygląd wizytówki,
 • przejrzysty, a jednocześnie oryginalny układ wizytówki,
 • niezbędne do umieszczenia na wizytówce informacje, w tym dane kontaktowe, wraz z nazwą zajmowanego stanowiska oraz nazwą i logo firmy,
 • właściwy dobór czcionki,
 • przemyślane kolory,
 • odpowiednio dobrane elementy graficzne i zdjęcia,
 • estetykę projektu, wpływającą na efekt końcowy.

Po przygotowaniu projektu możemy wybrać dobrą drukarnię, która zagwarantuje nam wysokiej jakości wizytówki. Taką drukarnią jest bez wątpienia drukarnia Strefa Xero w Warszawie. Dzięki nowoczesnym urządzeniom gwarantuje przygotowanie stylowych wizytówek. Co jest ważne przy ich wydruku?

 

Gramatura papieru ma znaczenie

Chcąc wydrukować dobrą wizytówkę, musimy zwrócić uwagę na gramaturę papieru. Najbardziej klasyczne wizytówki są drukowane na papierze kredowym o gramaturze 300 g/m2. Są trwałe i eleganckie, a dodatkowo można je uszlachetniać, wykorzystując folię matową, błyszczącą bądź aksamitną. Inną możliwością jest papier ozdobny, różnorodny pod względem faktur, kolorów i zdobień. Papier ozdobny może mieć efektowny połysk, przez co wizytówka będzie prezentować się unikatowo.

Jeśli chcemy oszczędzić na kosztach, możemy wybrać sztywny karton. Bez względu na rodzaj papieru, wizytówki mogą być drukowane jednostronnie lub obustronnie. Wizytówki dwustronne są najlepszym wyborem, kiedy mamy do zamieszczenia więcej informacji.

 

Właściwe przygotowanie do druku

Należy też przygotować wizytówkę do druku, tzn.:

 • zmienić tryb kolorystyczny z RGB na CMYK,
 • ustawić rozdzielczość minimum 300 dpi,
 • ustawić spady, minimum 5 mm marginesu z każdej strony wizytówki,
 • zadecydować o formacie wizytówki.

Większość drukarni daje możliwość wykonania druku próbnego, w celu sprawdzenia, czy elementy projektu są właściwie rozmieszczone. Możemy też zrobić to w domu/pracy przed wysłaniem projektu do drukarni, aby mieć pewność, że będziemy zadowoleni z finalnego efektu.

Kategorie
Warto przeczytać
Z jakiego oprogramowania korzystają architekci?
Czasy, w których architekt korzystał wyłącznie z papieru i ołówka minęły bezpowrotnie. Nowoczesna technologia sprawiła, że specjalista może przygotować zarówno projekt techniczny, jak i jego wizualizację z...
Jak urządzić salon w stylu klasycznym?
Wnętrza klasyczne wcale nie muszą być nudne i kojarzyć się wyłącznie z muzeum. Salon urządzony w takiej stylistyce ma sporo zalet i wielu zwolenników. Przeczytaj, czym właściwie jest styl klasyczny – czym się...
Co powinna zawierać dokumentacja projektowa?
Zamawianie projektu domu w wyspecjalizowanym biurze wiąże się z procesem przygotowania do budowy. Ten zaś poprzedzony jest odpowiednimi zezwoleniami i akceptacją urzędów. Do uzyskania takiej zgody konieczna jest...
Znajdź biura projektowe