Materiał Partnera
Glass Vision, czyli projektowanie okien w wirtualnej rzeczywistości.

Glass Vision, czyli projektowanie okien w wirtualnej rzeczywistości.

Szkło to materiał, który chętnie stosowany jest w aranżacjach wnętrz. Do tej pory wykorzystywane było jedynie do tworzenia okien czy witryn, jednak postęp technologiczny sprawił, że może być stosowane również w celach dekoracyjnych. W projektowaniu wnętrz przydatna może okazać się aplikacja Glass Vision, dzięki której sprawdzisz, jak elementy szklane będą prezentowały się w poszczególnych pomieszczeniach.

Czym jest Glass Vision?

Postęp technologiczny można zauważyć w wielu dziedzinach życia. Przede wszystkim warto zwrócić uwagę na aplikacje, dzięki którym można projektować wnętrza w wirtualnej rzeczywistości, dopasowując wygląd poszczególnych elementów do własnych preferencji. Aplikacja Glass Vision służy do tworzenia projektów z elementów szklanych, które mają stanowić element estetyczny i użytkowy architektury budynku.

Glass Vision pozwala porównać ze sobą różne tekstury i odcienie szkła, aby wybrać wariant najbardziej pasujący do pomieszczenia – mówi specjalista z firmy Plastixal. – Dzięki temu w ławy sposób sprawdzisz czy wybrana tekstura szkła sprawdzi się w określonej przestrzeni i będzie współgrała z pozostałymi elementami architektury – dodaje.

Aplikację można pobrać na telefon i korzystać z niej w dowolnym momencie, dlatego jest to przydatne narzędzie dla projektantów.

Funkcje Glass Vision

Aplikacja pozwala na wizualizację projektu w wirtualnej rzeczywistości. Za jej pomocą możesz dopasować stopień przejrzystości szkła, jego barwę oraz pozostałe parametry tak, aby pasowały do charakteru pomieszczenia. Dzięki Glass Vision sprawdzisz właściwości i wygląd szkła:

  • refleksyjnego,
  • przeciwsłonecznego,
  • akustycznego,
  • ornamentowego,
  • kolorowego,
  • aktywnego,
  • laminowanego,
  • dekoracyjnego,
  • prysznicowego,

Aplikacja umożliwia również wizualizację wyglądu schodów szklanych, podestów i innych elementów architektury budynku. Możesz w niej określić intensywność zaciemnienia czy sprawdzić kolorystykę szkła wykorzystywanego w dekoracjach.

Dlaczego warto wzbogacać przestrzeń o szklane elementy?

Szkło jest materiałem, który prezentuje się nowocześnie i elegancko. Dodatkowo może posiadać właściwości, które podniosą komfort korzystania z pomieszczeń. Antyrefleksyjne okna z filtrem przeciwsłonecznym chronią przed nadmiernym działaniem promieni słonecznych. Dodatkowo duże przeszklenia ograniczają straty ciepła z budynku, dlatego stanowią standard w budownictwie energooszczędnym. Dzięki Glass Vision projektowanie jest dużo łatwiejsze i pozwala na wizualizację przestrzeni przed realizacją projektu.

Kategorie
Warto przeczytać
Oświetlenie i jego wpływ na wnętrza
Urządzanie wnętrza to nie tylko meble, ściany i dodatki. Oświetlenie jest również bardzo ważnym elementem wystroju naszych wnętrz. Dzięki odpowiedniemu wyborowi, oświetlenie może zupełnie odmienić wygląd oraz atmosferę...
Kominek –  najlepszy sposób na przytulne wnętrze
Kominek może być nie tylko efektowną ozdobą pomieszczenia, ale również dodatkowym źródłem ciepła, szczególnie podczas chłodniejszych pór roku. W zależności od upodobania możemy wybierać spośród wielu modeli i sposobów...
Dlaczego warto zainwestować w druk katalogów?
Katalogi reklamowe to ważne materiały promujące markę, prezentujące produkty lub usługi. Przeglądając katalog reklamowy potencjalny klient zapoznaje się z ofertą firmy. Ma on możliwość przeanalizowania oferty na...
Znajdź biura projektowe