Materiał Partnera
Glass Vision, czyli projektowanie okien w wirtualnej rzeczywistości.

Glass Vision, czyli projektowanie okien w wirtualnej rzeczywistości.

Szkło to materiał, który chętnie stosowany jest w aranżacjach wnętrz. Do tej pory wykorzystywane było jedynie do tworzenia okien czy witryn, jednak postęp technologiczny sprawił, że może być stosowane również w celach dekoracyjnych. W projektowaniu wnętrz przydatna może okazać się aplikacja Glass Vision, dzięki której sprawdzisz, jak elementy szklane będą prezentowały się w poszczególnych pomieszczeniach.

Czym jest Glass Vision?

Postęp technologiczny można zauważyć w wielu dziedzinach życia. Przede wszystkim warto zwrócić uwagę na aplikacje, dzięki którym można projektować wnętrza w wirtualnej rzeczywistości, dopasowując wygląd poszczególnych elementów do własnych preferencji. Aplikacja Glass Vision służy do tworzenia projektów z elementów szklanych, które mają stanowić element estetyczny i użytkowy architektury budynku.

Glass Vision pozwala porównać ze sobą różne tekstury i odcienie szkła, aby wybrać wariant najbardziej pasujący do pomieszczenia – mówi specjalista z firmy Plastixal. – Dzięki temu w ławy sposób sprawdzisz czy wybrana tekstura szkła sprawdzi się w określonej przestrzeni i będzie współgrała z pozostałymi elementami architektury – dodaje.

Aplikację można pobrać na telefon i korzystać z niej w dowolnym momencie, dlatego jest to przydatne narzędzie dla projektantów.

Funkcje Glass Vision

Aplikacja pozwala na wizualizację projektu w wirtualnej rzeczywistości. Za jej pomocą możesz dopasować stopień przejrzystości szkła, jego barwę oraz pozostałe parametry tak, aby pasowały do charakteru pomieszczenia. Dzięki Glass Vision sprawdzisz właściwości i wygląd szkła:

  • refleksyjnego,
  • przeciwsłonecznego,
  • akustycznego,
  • ornamentowego,
  • kolorowego,
  • aktywnego,
  • laminowanego,
  • dekoracyjnego,
  • prysznicowego,

Aplikacja umożliwia również wizualizację wyglądu schodów szklanych, podestów i innych elementów architektury budynku. Możesz w niej określić intensywność zaciemnienia czy sprawdzić kolorystykę szkła wykorzystywanego w dekoracjach.

Dlaczego warto wzbogacać przestrzeń o szklane elementy?

Szkło jest materiałem, który prezentuje się nowocześnie i elegancko. Dodatkowo może posiadać właściwości, które podniosą komfort korzystania z pomieszczeń. Antyrefleksyjne okna z filtrem przeciwsłonecznym chronią przed nadmiernym działaniem promieni słonecznych. Dodatkowo duże przeszklenia ograniczają straty ciepła z budynku, dlatego stanowią standard w budownictwie energooszczędnym. Dzięki Glass Vision projektowanie jest dużo łatwiejsze i pozwala na wizualizację przestrzeni przed realizacją projektu.

Kategorie
Warto przeczytać
Modernizacja wnętrz z architektem – na co zwrócić uwagę?
Moda na nowoczesne wnętrza skłania wielu posiadaczy lokali do modernizowania ich w celu uzyskania nowego designu. Modernizacja niekiedy jest też konieczna, aby przystosować lokal do jego nowych funkcji. W planowaniu...
Jak zaprojektować i urządzić mieszkanie do wynajęcia?
Masz mieszkanie i chcesz je wynająć, ale nie masz pomysłu na jego urządzenie? A może planujesz zakup kawalerki pod wynajem? Taki interes bardzo się opłaca. Dowiedz się, jak dobrze zaprojektować przestrzeń dla...
5 zasad bezpiecznego posadowienia osadnika gnilnego przydomowej oczyszczalni ścieków
Podstawową kwestią przy posadowieniu zbiornika przydomowej oczyszczalni ścieków jest minimalizacja ryzyka wyparcia i przemieszczania się. Ponadto trzeba wykluczyć niebezpieczeństwo zgniecenia zbiornika. Ostatnią, lecz...
Znajdź biura projektowe