Materiał Partnera
Glass Vision, czyli projektowanie okien w wirtualnej rzeczywistości.

Glass Vision, czyli projektowanie okien w wirtualnej rzeczywistości.

Szkło to materiał, który chętnie stosowany jest w aranżacjach wnętrz. Do tej pory wykorzystywane było jedynie do tworzenia okien czy witryn, jednak postęp technologiczny sprawił, że może być stosowane również w celach dekoracyjnych. W projektowaniu wnętrz przydatna może okazać się aplikacja Glass Vision, dzięki której sprawdzisz, jak elementy szklane będą prezentowały się w poszczególnych pomieszczeniach.

Czym jest Glass Vision?

Postęp technologiczny można zauważyć w wielu dziedzinach życia. Przede wszystkim warto zwrócić uwagę na aplikacje, dzięki którym można projektować wnętrza w wirtualnej rzeczywistości, dopasowując wygląd poszczególnych elementów do własnych preferencji. Aplikacja Glass Vision służy do tworzenia projektów z elementów szklanych, które mają stanowić element estetyczny i użytkowy architektury budynku.

Glass Vision pozwala porównać ze sobą różne tekstury i odcienie szkła, aby wybrać wariant najbardziej pasujący do pomieszczenia – mówi specjalista z firmy Plastixal. – Dzięki temu w ławy sposób sprawdzisz czy wybrana tekstura szkła sprawdzi się w określonej przestrzeni i będzie współgrała z pozostałymi elementami architektury – dodaje.

Aplikację można pobrać na telefon i korzystać z niej w dowolnym momencie, dlatego jest to przydatne narzędzie dla projektantów.

Funkcje Glass Vision

Aplikacja pozwala na wizualizację projektu w wirtualnej rzeczywistości. Za jej pomocą możesz dopasować stopień przejrzystości szkła, jego barwę oraz pozostałe parametry tak, aby pasowały do charakteru pomieszczenia. Dzięki Glass Vision sprawdzisz właściwości i wygląd szkła:

  • refleksyjnego,
  • przeciwsłonecznego,
  • akustycznego,
  • ornamentowego,
  • kolorowego,
  • aktywnego,
  • laminowanego,
  • dekoracyjnego,
  • prysznicowego,

Aplikacja umożliwia również wizualizację wyglądu schodów szklanych, podestów i innych elementów architektury budynku. Możesz w niej określić intensywność zaciemnienia czy sprawdzić kolorystykę szkła wykorzystywanego w dekoracjach.

Dlaczego warto wzbogacać przestrzeń o szklane elementy?

Szkło jest materiałem, który prezentuje się nowocześnie i elegancko. Dodatkowo może posiadać właściwości, które podniosą komfort korzystania z pomieszczeń. Antyrefleksyjne okna z filtrem przeciwsłonecznym chronią przed nadmiernym działaniem promieni słonecznych. Dodatkowo duże przeszklenia ograniczają straty ciepła z budynku, dlatego stanowią standard w budownictwie energooszczędnym. Dzięki Glass Vision projektowanie jest dużo łatwiejsze i pozwala na wizualizację przestrzeni przed realizacją projektu.

Kategorie
Warto przeczytać
Praktyczne i estetyczne – jak wybrać rolety dopasowane do wnętrza?
Rolety to idealna ochrona przed słońcem i wzrokiem sąsiadów. W dodatku odpowiednio dopasowane mogą odmienić nawet zwykłe wnętrze. Zastanawiasz się, jakie rolety wybrać do domu? Poznaj najbardziej popularne rolety...
Ogród marzeń. Na co zwrócić uwagę, kupując meble ogrodowe?
Meble do ogrodu powinny być ładne, ale również funkcjonalne. Przede wszystkim powinny one pasować do otoczenia, z którym będą sąsiadować – ogrodowych roślin, altany lub domu. Dzięki temu mogą subtelnie podkreślać urodę...
Jakie zasłony do salonu stworzą niepowtarzalny klimat?
Urządzasz salon, jednak nadal czegoś w nim brakuje? Problemem mogą być źle dobrane dodatki.  Odpowiednio dopasowane zasłony potrafią odmienić nawet nudne wnętrze i stworzyć niepowtarzalny klimat. Zimą spędzamy...
Znajdź biura projektowe