Materiał Partnera
Glass Vision, czyli projektowanie okien w wirtualnej rzeczywistości.

Glass Vision, czyli projektowanie okien w wirtualnej rzeczywistości.

Szkło to materiał, który chętnie stosowany jest w aranżacjach wnętrz. Do tej pory wykorzystywane było jedynie do tworzenia okien czy witryn, jednak postęp technologiczny sprawił, że może być stosowane również w celach dekoracyjnych. W projektowaniu wnętrz przydatna może okazać się aplikacja Glass Vision, dzięki której sprawdzisz, jak elementy szklane będą prezentowały się w poszczególnych pomieszczeniach.

Czym jest Glass Vision?

Postęp technologiczny można zauważyć w wielu dziedzinach życia. Przede wszystkim warto zwrócić uwagę na aplikacje, dzięki którym można projektować wnętrza w wirtualnej rzeczywistości, dopasowując wygląd poszczególnych elementów do własnych preferencji. Aplikacja Glass Vision służy do tworzenia projektów z elementów szklanych, które mają stanowić element estetyczny i użytkowy architektury budynku.

Glass Vision pozwala porównać ze sobą różne tekstury i odcienie szkła, aby wybrać wariant najbardziej pasujący do pomieszczenia – mówi specjalista z firmy Plastixal. – Dzięki temu w ławy sposób sprawdzisz czy wybrana tekstura szkła sprawdzi się w określonej przestrzeni i będzie współgrała z pozostałymi elementami architektury – dodaje.

Aplikację można pobrać na telefon i korzystać z niej w dowolnym momencie, dlatego jest to przydatne narzędzie dla projektantów.

Funkcje Glass Vision

Aplikacja pozwala na wizualizację projektu w wirtualnej rzeczywistości. Za jej pomocą możesz dopasować stopień przejrzystości szkła, jego barwę oraz pozostałe parametry tak, aby pasowały do charakteru pomieszczenia. Dzięki Glass Vision sprawdzisz właściwości i wygląd szkła:

  • refleksyjnego,
  • przeciwsłonecznego,
  • akustycznego,
  • ornamentowego,
  • kolorowego,
  • aktywnego,
  • laminowanego,
  • dekoracyjnego,
  • prysznicowego,

Aplikacja umożliwia również wizualizację wyglądu schodów szklanych, podestów i innych elementów architektury budynku. Możesz w niej określić intensywność zaciemnienia czy sprawdzić kolorystykę szkła wykorzystywanego w dekoracjach.

Dlaczego warto wzbogacać przestrzeń o szklane elementy?

Szkło jest materiałem, który prezentuje się nowocześnie i elegancko. Dodatkowo może posiadać właściwości, które podniosą komfort korzystania z pomieszczeń. Antyrefleksyjne okna z filtrem przeciwsłonecznym chronią przed nadmiernym działaniem promieni słonecznych. Dodatkowo duże przeszklenia ograniczają straty ciepła z budynku, dlatego stanowią standard w budownictwie energooszczędnym. Dzięki Glass Vision projektowanie jest dużo łatwiejsze i pozwala na wizualizację przestrzeni przed realizacją projektu.

Kategorie
Warto przeczytać
Na czym polega japońska technologia dźwigów Maeda?
Mini żurawie japońskiego producenta Maeda plasują się wśród najbardziej pożądanych maszyn budowlanych na całym świecie. Po sukcesie na rodzimym rynku, dźwigi  Maeda podbiły branżę budowlaną w USA, Wielkiej...
Cechy dobrego biura projektowego
Inwestycja budowlana wiąże się nie tylko z dużymi kosztami, ale również z poświęconym jej czasem. Liczą się też efekty, jak na przykład dochód ze sprzedaży mieszkań. O sukcesie inwestycji często decyduje jej projekt, a...
Zalety obrzeży z EPDM i SBR
Bezpieczeństwo nawierzchni jest niezwykle istotne wszędzie tam, gdzie może wystąpić ryzyko uszczerbku na zdrowiu podczas jej użytkowania. W celu uniknięcia ryzykownych sytuacji coraz częściej stosuje się specjalne maty,...
Znajdź biura projektowe