Materiał Partnera
Drzwi jako element aranżacji wnętrz

Drzwi jako element aranżacji wnętrz

Drzwi zewnętrzne są kluczowym elementem aranżacji przestrzeni, tuż obok ścian i podłóg. Pozwalają nie tylko wyróżnić wejście, ale też dodają mu stylu i charakteru. W zależności od budowy, stanowią barierę dla światła bądź dźwięku, bądź pozwalają dotrzeć promieniom słonecznym do wnętrza. Inny ich rodzaj należy dopasować do wnętrz nowoczesnych, industrialnych, a jeszcze inny do klasycznych. Sprawdź nasze wskazówki.

Jak właściwie dobrać drzwi?

Jeszcze przed podjęciem decyzji o konieczności zakupu drzwi zewnętrznych należy zdecydować na jaką stronę mają się otwierać. Prawa czy lewa? Jak to dobrze sprawdzić? Wystarczy stanąć twarzą do drzwi, tak by skrzydło otwierało się na wprost nas. Jeśli zawiasy widoczne są po lewej stronie to znaczy, że ma się do czynienia z drzwiami lewymi i odwrotnie. Wybierając ich właściwy rodzaj należy zwrócić uwagę, by po otwarciu nie zasłaniały np. dostępu do światła. Dodatkowo, jeśli w ich pobliżu znajdują się kolejne, warto zadbać, by po otwarciu obydwu skrzydeł nie zderzały się ze sobą.

Pełne a może przeszklone? Kupując drzwi zewnętrzne, kieruj się ich estetyką, ale też funkcjonalnością. Producenci tacy jak BROS oferują drzwi pełne, zapewniające izolację termiczną i akustyczną, ale też częściowo przeszklone, pozwalające na dotarcie do wnętrza promieni słonecznych.

Z jakiego materiału wybrać drzwi?

Na rynku dostępne są zarówno drzwi ze stali, drewna, PCW, jak i z aluminium. Najpopularniejsze to te stalowe, które wyróżnia trwałość, ale też niewygórowana cena. Są wyposażone w drewnianą ramę, która następnie pokryta jest arkuszami blachy. Ich wykończenie to najczęściej okleina drewnopodobna bądź lakier. Niestety, są trudne do ocieplenia, co sprawia, że mają wysoki współczynnik przenikania ciepła. Ich przeciwnością są drzwi PCW, które mają niski współczynnik przenikania ciepła. Ich popularność wynika również z atrakcyjnej ceny i łatwości w dopasowaniu do okien czy rolet. Kosztowną inwestycją są drzwi drewniane, których rama i ościeżnica są wykonane z klejonki drewnianej, natomiast skrzydło jest pokryte sklejką. Powierzchnię tworzy szlachetny fornir z dowolnie wybranego drewna, dzięki czemu charakteryzują się dobrymi parametrami cieplnymi, o niezwykle niskim współczynniku utraty ciepła. Najdroższe są jednak drzwi aluminiowe, które najczęściej montuje się w obiektach użyteczności publicznej, co sprawia również, że nie mają tak dobrych parametrów cieplnych, jak wcześniej wspomniane.

Dzięki bogatej wersji wykończenia drzwi można je łatwo dopasować do stylu wykończenia wnętrza, zarówno tego klasycznego, jak i nowoczesnego.

 

Kategorie
Warto przeczytać
Specjalistyczne tłumaczenia - najpopularniejsze branże
Na świecie zarejestrowanych jest około 7000 języków. Około 3000 z nich jest w ciągłym użytku. Jak widać są to tak ogromne liczby, że raczej nie ma osoby na świecie, która miała by z wszystkimi z nich styczność. Na ...
Oczyszczalnia ścieków czy szambo - co wybrać?
Podstawowym zadaniem tak przydomowej oczyszczalni ścieków, jak i szamba jest ochrona środowiska naturalnego. W sytuacji, gdy takie instalacje są wykonane wedle wszelkich kanonów sztuki i zgodnie z projektem, to obie...
Systemy i instalacje teletechniczne realizowane przez Proeltech
Stworzenie budynku funkcjonalnego i komfortowego w użytkowaniu wymaga zastosowania odpowiednich systemów i instalacji teletechnicznych. Ich montaż może być problematyczny, dlatego warto powierzyć działania w tym...
Znajdź biura projektowe