Materiał Partnera
Druk UV – rewolucyjny druk cyfrowy

Druk UV – rewolucyjny druk cyfrowy

Druk UV to obecnie jeden z najpowszechniejszych i najchętniej wykorzystywanych rodzajów druku cyfrowego. Możemy porównać tę metodę zadruku do standardowego druku atramentowego stosowanego w domowych drukarkach, jednak jego jakość, uniwersalność oraz możliwości wybiegają dalece poza możliwości oferowane przez standardowe drukarki atramentowe.

Jak przebiega druk UV?

Sposób drukowania UV sprowadza się do zadruku płaskich materiałów ciekłymi tuszami polimerowymi, których krople nanoszone są warstwowo na niemal dowolnym trwałym materiale. Utwardzanie druku odbywa się za pomocą lamp emitujących światło UV, które zagęszczają zadrukowane warstwy, czyniąc je odpornymi na niekorzystne warunki atmosferyczne oraz na uszkodzenia mechaniczne. Druk UV pozwala także na druk białych kolorów, dzięki czemu może być z powodzeniem wykorzystywany m.in. do zadruku szklanych powierzchni.

Dowolność w zadrukowywaniu materiałów

Tym, co najbardziej wyróżnia druk UV, jest możliwość druku na praktycznie każdym płaskim i zwartym materiale. Sposób rozpylania tuszu oraz jego utwardzania umożliwia druk m.in. na: szkle, plexi, wszelkiego rodzaju płytach drewnianych, deskach, metalu, laminatach, foliach, papierze i kartonie, a także gotowych produktach – np. drzwiach, panelach podłogowych, frontach meblowych i wielu, wielu innych sztywnych przedmiotach czy materiałach rozwijanych z roli.

Warto również zaznaczyć, że druk UV może być wykorzystywany do wykonywania nadruku na materiałach i przedmiotach o dowolnych, niestandardowych kształtach – różnego rodzaju wypukłościach, obłościach czy wklęsłościach.

Wyjątkowe odwzorowanie kolorów

Poza wszechstronnością w wyborze zadrukowywanej powierzchni druk UV charakteryzuje się również wyjątkowym odwzorowaniem całej palety barw CMYK. Co więcej, metoda ta pozwala na druk pierwszej warstwy białym tuszem, co znacząco poszerza możliwości tworzenia podłoża do grafik o dowolnej przezroczystości i kolorze.

Gotowy w kilka chwil

Metoda druku UV pozwala na zadruk materiałów w dosłownie kilka chwil. Szybkie utwardzenie polimerów przez promieniowanie UV powoduje, że zadrukowane materiały są suche i gotowe do użycia lub dalszej obróbki bezpośrednio po zadruku. Ponadto nie wymagają one suszenia tak, jak ma to miejsce w przypadku druku solwentowego czy atramentowego, przez co zapewniają o wiele większą wydajność – zwłaszcza w produkcji wielkonakładowej.

Fotograficzna jakość

Ze względu na możliwość wykorzystania pełnej palety CMYK, a także dzięki sposobowi nanoszenia warstw polimerów, druk UV zapewnia fotograficzną jakość, wyjątkową precyzję i rozdzielność drukowanych materiałów, a także ich odpowiednią jaskrawość i wyrazistość bez ryzyka blaknięcia polimerów w czasie eksploatacji lub nadmiernej ekspozycji na niekorzystne warunki atmosferyczne.

Chcesz przekonać się o korzyściach związanych z zastosowaniem tej metody zadruku? Poznaj zalety druk UV w Canvas. Zamów druk swoich materiałów i wesprzyj własną markę w miejscu sprzedaży.

Kategorie
Warto przeczytać
Jaki projekt domu wybrać?
Planujesz budowę i wiesz, jak powinien wyglądać dom twoich marzeń, ale nadal nie masz projektu? Projekt domu parterowego czy z poddaszem? Prosta konstrukcja czy skomplikowany kształt? Gotowe rozwiązanie czy na...
Ogród marzeń. Na co zwrócić uwagę, kupując meble ogrodowe?
Meble do ogrodu powinny być ładne, ale również funkcjonalne. Przede wszystkim powinny one pasować do otoczenia, z którym będą sąsiadować – ogrodowych roślin, altany lub domu. Dzięki temu mogą subtelnie podkreślać urodę...
Chcesz mieć piękne wnętrze? Zaproś do siebie projektantów z Glam Design
Zaprojektowanie pięknego, funkcjonalnego i klimatycznego wnętrza wymaga ogromnej wiedzy, doskonałego gustu i wyobraźni – tylko łącząc wszystkie te cechy można stworzyć dom wygodny i niebanalny. Właśnie takie wnętrza...
Znajdź biura projektowe