Materiał Partnera
Biuro rachunkowe z kompetencjami w zakresie doradztwa podatkowego

Biuro rachunkowe z kompetencjami w zakresie doradztwa podatkowego

Rynek outsourcingu księgowo-rachunkowego rośnie w siłę. Według analiz w ciągu kolejnych kilku lat jego wielkość wzrośnie aż o połowę. Dzieje się tak dlatego, że dzisiejsze nowoczesne przedsiębiorstwa wolą skupiać się na swojej działalności właściwej, co pozwala im na szybszy rozwój. Zjawisko to prowadzi do wykształcenia się wielu wyspecjalizowanych biur rachunkowych – jednym z nich jest to prowadzone przez Wandę Lipińską w Warszawie. Jej biuro Liwan wyróżnia się szeroką ofertą obejmującą również doradztwo podatkowe.

Szeroki zakres usług

Nowoczesna rachunkowość w ramach outsourcingu jest wykorzystywana najczęściej przez firmy, które dzięki niej odnoszą wiele korzyści, jakimi są: brak konieczności zakładania własnych działów księgowych, brak konieczności zatrudniania dodatkowych pracowników, wynajmu większych przestrzeni biurowych czy zakupu programów rachunkowych. Ważne jest jednak to, aby podejmować współpracę z biurami o szerokim zakresie usług. Biuro rachunkowe Liwan prowadzone przez Wandę Lipińską wyróżnia się właśnie bardzo rozległą ofertą, na którą składają się między innymi: obsługa kadrowo-płacowa, obsługa księgowo-rachunkowa spółdzielni mieszkaniowych i firm, prowadzenie ksiąg handlowych, ksiąg przychodów i rozchodów, ryczałtu ewidencjonowanego czy też sporządzanie ewidencji środków trwałych.

Certyfikaty – pomoc w ocenie wiarygodności biura

Przed podjęciem współpracy z danym biurem rachunkowym wiele osób fizycznych oraz prawnych zwraca uwagę na jego certyfikaty. Ważne jest to, aby specjaliści z wybranego biura posiadali szerokie kwalifikacje zawodowe – Wanda Lipińska prowadząca biuro rachunkowe Liwan wyróżnia się na rynku outsourcingu księgowego posiadaniem również certyfikatu doradcy podatkowego. To między innymi dlatego stałą współpracę podejmują z nią różnego rodzaju podmioty gospodarcze: spółdzielnie mieszkaniowe, spółki jawne, spółki cywilne, klienci indywidualni i inne.

Pomoc przy rozpoczęciu działalności gospodarczej

Najlepsze biura rachunkowe – takie jak Liwan – w swojej ofercie mają również pomoc przy rozpoczęciu działalności gospodarczej od strony formalnej. Każda firma, czy to mała, czy duża, zawsze podczas rejestrowania się musi wybrać formę ewidencji podatkowej: kartę przychodów, ryczałt ewidencjonowany, księgę przychodów i rozchodów czy księgę rachunkową (pełną księgowość). Tylko podmioty o szerokich kompetencjach w zakresie doradztwa podatkowego są w stanie wdrożyć w struktury danej działalności odpowiednie i co najważniejsze skuteczne narzędzia księgowo-rachunkowe.

Doradztwo podatkowe

Wspomniane doradztwo podatkowe stanowi drugi profil działalności biura rachunkowego Liwan. Jest ono bardzo często wykorzystywane przez firmy usługowe i produkcyjne, które chcą usprawnić/uszczelnić swój budżet. Biuro rachunkowe Liwan oferuje w tym zakresie konsultacje i porady, a poza tym zajmuje się sporządzaniem zgłoszeń rejestracyjnych i aktualizacyjnych oraz deklaracji podatkowych. Warto wiedzieć, że wiele podmiotów gospodarczych musi stale kooperować z organami podatkowymi, dlatego biuro Liwan przejmuje pełną reprezentację obsługiwanych firm w różnego rodzaju urzędach.

Kategorie
Warto przeczytać
Przewaga technologiczna w pośrednictwie finansowym
Współpraca przynosi korzyści. Tak maksyma znajduje zastosowanie również w branży pośrednictwa finansowego. Dobrze przygotowane firmy skupiające pośredników kredytowych i ubezpieczeniowych powodują, że praca sprzedawców...
Private banking – czy inwestowanie bez ryzyka jest możliwe?
Klienci zamożni mają spore możliwości, gdy mowa o inwestowaniu zgromadzonych środków. Korzystając z bankowości prywatnej, mogą podpisywać z bankami umowy o prowadzenie dobrze oprocentowanych lokat bankowych.Lokata...
Kalendarz podatnika – najważniejsze daty
Osoby prowadzące działalność gospodarczą mają wiele obowiązków wobec urzędu skarbowego czy ZUS-u. Koniecznością jest dokonywanie rozliczeń, składanie deklaracji i wpłacanie należności. Jako że niedopełnienie swoich...
Kalkulatory
Znajdź biura rachunkowe